به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : ۲۹۹۰۶۴

صدراعظم جدید اتریش سوگند یاد کرد

صدراعظم جدید اتریش سوگند یاد کرد
گروه بین الملل: الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه سابق اتریش،  به عنوان صدراعظم جدید این کشور سوگند یاد کرد وجانشین سباستین کورتس شد.
در این مراسم مایکل لینهارت که قرار است به جای شالنبرگ وزیر امور خارجه جدید اتریش باشد نیز او را همراهی می‌کرد. لینهارت پیش از این به عنوان سفیر اتریش در فرانسه مشغول فعالیت بود.
سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش پس از چندین روز انتقادات گسترده و حواشی پیرامون پرونده سو استفاده از رسانه‌ها و همچنین تحقیقات دادستانی از او و برخی از اعضای کابینه‌اش،  از سمت خود کناره‌گیری کرد. کورتس با رد تمام اتهامات تاکید کرد که برای جلوگیری از ورود کشور به آشوب و هرج و مرج تصمیم گرفته از جایگاه خود کنار رود.کورتس در هنگام استعفا، السکاندر شالنبرگ را به عنوان جاشنین خود و صدر اعظم جدید اتریش معرفی کرد. شالنبرگ ۵۲ ساله در سال ۱۹۶۲ در شهر برن سوئیس متولد شده است. او هم همچون کورتس از وزارت امور خارجه اتریش به صدرات اعظمی این کشور می‌رسد. شالنبرگ از ژوئن ۲۰۱۹ به عنوان وزیر امور خارجه در کابینه دوم کورتس کار خود را آغاز کرده بود و تا زمان ادای سوگند به عنوان صدر اعظم، در این جایگاه حضور داشت.
برچسب ها: اتریش