به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ساعت ۱۸:۱۱
کد مطلب : ۲۹۹۱۷۴

سامورایی در ژاپن به گریه افتاد

گروه ورزشی: هاجیمه موریاسو در حاشیه بازی تیمش برابر استرالیا به شکلی جالب با چشمان اشک بار دیده شد.
سامورایی در ژاپن به گریه افتاد
 پس از شکست خارج از خانه مقابل عربستان، انتقادات بسیار زیادی در نشریه‌های ژاپنی از هاجیمه موریاسو سرمربی تیم ملی ژاپن مطرح شد و باتوجه به شکست مقابل عمان در هفته نخست، بسیاری او را در آستانه اخراج می‌دانستند و تصور بر این بود که هرنتیجه‌ای غیر از پیروزی در مقابل استرالیا، منجر به اخراج این مربی باتجربه خواهد شد.
رسانه‌های ژاپنی از یک سو عملکرد فنی او در کنار زمین را زیر سوال می‌بردند و از سوی دیگر بر برخورد و شخصیت موریاسو انتقاداتی مطرح کردند و به طور مثال انتظار داشتند که در جریان درگیری یوشیدا با هواداران عربستانی، سرمربی وارد کار می‌شد و به حمایت از کاپیتان تیمش می‌پرداخت.
در چنین شرایطی، موریاسو که شغل خود را در آستانه از دست دادن می‌دید، تیمش را با ترکیبی هجومی به زمین فرستاد و پیش از مسابقه نیز با انرژی بالا در کنار زمین دیده می‌شد اما در شرایطی که سرود ملی ژاپن پخش می‌شد، کارگردان تلویزیونی صحنه‌ای باورنکردنی را به تصویر کشید؛ جایی که موریاسو مشغول اشک ریختن با سرود ملی کشورش بود و البته تلاش می‌کرد صورت خیسش را به نوعی پنهان کند.
 

 
اما این تصویر خیلی زود وایرال شد و بسیاری از طرفداران فوتبال ژاپن را تحت تاثیر قرار داد. آنهایی که با گل دقیقه 8 تیمشان مشغول پایکوبی شدند و تا دقیقه 69 پیروز میدان بودند اما یک گل استثنایی دوباره حرف را به اخراج سرمربی تیم رساند. با این حال موریاسوی هیجان زده و گریان، خوش‌شانس بود که «آسانو» مهره تعویضی او درخشید و زمینه ساز گل برتری در دقیقه 85 شد.
پس از بازی نیز هاجیمه موریاسو برخورد عجیب و غریبی با طرفداران داشت. او به سمت سکوهای پشت دروازه رفت و به ژاپنی آنها را تهییج کرد و به نوعی نقش لیدری را برای تشویق بازیکنانش برعهده گرفت.
 

 
پس از این بازی فضای شبکه‌های اجتماعی در ژاپن هم متحول شده و دیگر بحثی بر سر اخراج یا ناکارآمدی موریاسو مطرح نمی‌شود و سامورایی‌ها منتظرند تا با شگفتی سازی عربستان، فرصت صدرنشینی را دوباره پیدا کنند.
برچسب ها: تیم ملی ژاپن