به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب : ۲۹۹۱۸۰

«بنا» را دیگر رنگی نکنید!

گروه ورزشی: شما می‌توانید با اظهار نظر محمد بنا درباره استراماچونی موافق نباشید، اما این که صلاحیت یکی از بهترین مربیان کشتی دنیا را زیر سوال ببری و در کشاکش یک میدان جهانی به او بتازی، واقعا دور از انصاف است. کاش لااقل امثال بنا را رنگی نکنیم و این سرمایه‌های ملی را برای همه مردم نگه داریم.
«بنا» را دیگر رنگی نکنید!
 «کل‌کل‌های فوتبالی در ایران به سطح بیزارکننده‌ای رسیده است. انگار دیگر فرقی بین جماعت عادی با چهره‌های سرشناس، پیشکسوتان، هنرمندان و افراد واجد تحصیلات دانشگاهی نیست. همه دارند شبیه تماشاچیان کف سکوی تیفوسی‌ها رفتار می‌کنند. عقل و منطق از بسیاری از بحث‌ها رخت بربسته و خیلی مواقع حرمت آدم‌ها نگه داشته نمی‌شود. اجازه بدهید به طور مصداقی به ماجرا ورود کنیم.
کاروان کشتی فرنگی ایران در حالی در مسابقات جهانی خوش درخشید و با کسب چهار مدال طلا تاریخ‌ساز شد که بی‌تردید نقش اول این حماسه، محمد بنا بود؛ سرمربی کارکشته کشتی فرنگی که کارنامه‌اش بسیار روشن است و جای هیچ بحثی را باقی نمی‌گذارد. با این وجود بعد از یکی، دو شکست روز اول فرنگی‌کاران، هجمه عجیبی در فضای مجازی علیه او به وجود آمد. حالا یک عده گوش‌شکسته و کارشناس‌اند و حق انتقاد دارند اما در کمال تاسف بعضا شاهد ورود هواداران فوتبال به ماجرا و رنگی کردن موضوع بودیم. همه می‌دانند که بنا هوادار پرسپولیس است و یک بار هم در داستان آندره‌آ استراماچونی انتقادات تندی از مسئولان وزارت ورزش کرد. البته در آن زمان عمده بحث او این بود که چرا وزیر و وکیل و سفیر دنبال برگرداندن یک مربی خارجی به فوتبال هستند و از این حساسیت و انرژی در سایر رشته‌ها خبری نیست. با این حال همان مصاحبه باعث شد بعضی از هواداران استقلال در بحبوحه مسابقات جهانی به صرافت انتقام از سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بیفتند و با نخستین شکست‌ها حسابی به او یورش ببرند. اگرچه در ادامه نتایج کشتی جای هیچ بحثی را باقی نگذاشت اما واقعا این رفتارها در شأن هواداران ورزش و یک قهرمان ملی نبود.
اصلا و ابدا فکر نکنید چنین انحرافاتی فقط مخصوص یک طرف است؛ چه این که پرسپولیسی‌ها هم از این قسم داستان‌ها کم نداشته‌اند. همین حالا گروهی از آنها به خاطر این که محسن تنابنده یا نوید محمدزاده هوادار استقلال هستند، حتی هنر بازیگری اینها را زیر سوال می‌برند و در هر مناسبتی از خجالت این دو نفر یا بقیه همرنگ‌های آنان در می‌آیند. اصلا باورنکردنی است که شما مهارت بازیگری محمدزاده را نه به دلایل فنی و هنری، بلکه صرفا به خاطر هواداری او از تیم رقیب زیر سوال ببری! متاسفانه شاهد اتفاقات خوبی در این فضا نیستیم. تعصب کورکورانه و خلط مبحث به‌شدت رواج پیدا کرده و راه را بر میانه‌‎روی و اعتدال بسته است.
شما می‌توانید با اظهار نظر محمد بنا درباره استراماچونی موافق نباشید، اما این که صلاحیت یکی از بهترین مربیان کشتی دنیا را زیر سوال ببری و در کشاکش یک میدان جهانی به او بتازی، واقعا دور از انصاف است. کاش لااقل امثال بنا را رنگی نکنیم و این سرمایه‌های ملی را برای همه مردم نگه داریم. همان‌ طور که حق امثال تنابنده و محمدزاده است که از هر تیمی دل‌شان می‌خواهد حمایت کنند. شما می‌توانی تیم محمدزاده را دوست نداشته باشی اما از بازی او در «ابد و یک روز» لذت ببری. باور کنید دنیا با این تفکیک‌های ساده خیلی قشنگ‌تر می‌شود.»
برچسب ها: محمد بنا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *