به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب : ۲۹۹۳۰۸

قایدی: در حد و اندازه های علی کریمی نیستم

گروه ورزشی: مهدی قایدی فصل جدیدی را در فوتبال تجربه می کند. او چند هفته ای است که به تیم شباب الاهلی پیوسته و به لطف ارایه بازی های خوب برای این تیم به جادوگر جدید فوتبال امارات شهرت پیدا کرده است.
قایدی: در حد و اندازه های علی کریمی نیستم
خوشبختی مهدی قایدی اینکه به همراه تیم ملی فوتبال ایران مسیر صعود به جام جهانی 2022 را تجربه می کند. هر چند برای ورود به ترکیب اصلی تیم ملی کار سختی را پیش رو دارد و  بازیکنان با کیفیت در فاز تهاجمی همانند دیگر خطوط پرترافیک است. بعد از بازی با کره جنوبی فرصت کوتاهی دست داد تا با باشوی فوتبال ایران گفتگو کنیم. ماحصل صحبت های او را به اتفاق می خوانیم:
 
*مهدی به عنوان اولین سوال؛ بسیاری می‌گفتند بهتر بود مهدی قایدی فوتبال را در خارج از کشور از یک تیم اروپایی شروع می کرد. نظر خودت در این باره چیست؟
 
خب من بازیکن باشگاه استقلال بودم و در جدایی ام باید منافع باشگاه استقلال هم لحاظ می شد و خوشحالم که حضورم در باشگاه شباب الاهلی موجب شد که باشگاه استقلال هم به درآمد خوبی دست پیدا کند. البته پیشنهاداتی از باشگاه های اروپایی هم داشتم که به نظر آنها نتواستند درخواست های مالی باشگاه استقلال را بر آورده کنند. حضورم در تیم شباب الاهلی موجب می شود با فضای فوتبال در خارج از کشور آشنا شوم. در اینصورت حضور در یک تیم اروپایی برایم تازگی نخواهد داشت و راحت تر کار خواهم کرد. فرصت وجود دارد و حتما تلاش خواهم کرد با بالا بردن کیفیت بازی ام روزی به یک تیم خوب اروپایی ملحق شوم. باز تکرار می کنم خودم هم دوست داشتم این اتفاق رخ دهد اما بازیکن باشگاه بودم و باشگاه برایم تصمیم گرفت. البته از این موضوع ناراحت نیستم چون باشگاه استقلال حق بزرگی به گردن من دارد.
 
*ظاهرا فرهاد مجیدی با جدایی تو مخالف بود...
 
طبیعتا سرمربی هر تیمی دوست دارد بازیکنانش برای فصل جدید حفظ شوند. اما موقعیت خوبی برای جدایی ام از باشگاه استقلال به وجود آمد که هم من سود می بردم و هم باشگاه استقلال و بعد از صحبت های صورت گرفته تصمیم گرفتیم این جابجایی انجام شود. بعد از سال ها بازی در استقلال و تجربیات خوبی که به دست آورده بودم نوبت این بود به یک تیم خارجی ملحق شوم. و شاید این فرصتی که اکنون مهیا شده بود در آینده مهیا نمی شد. از سویی من و حتما همه بر این عقیده اند فوتبال یک بازی تیمی است و هیچ تیمی به یک بازیکن متکی نیست. استقلال در فصل پیش رو با درایت فرهاد مجیدی و تلاش مدیریت و هم چنین بازیکنان به نتایج بهتری دست پیدا خواهد کرد. اگر چه در فصل جدید در کنار آبی ها نیستم اما روح و دلم در استقلال است و برای موفقیت استقلال دعا می کنم.
 
*نشد که بعد از بازی با الهلال به اردوی تیم شباب الاهلی ملحق شوی؟
 
من مشکلی با این موضوع نداشتم و حتی دوست داشتم در این بازی به میدان بروم اما باشگاه شباب الاهلی تاکید کرد که باید از ابتدای بازی ها در اردوی تیم حضور داشته باشم. به نظرم اتفاقات گذشته نباید برجسته شود و باید برای موفقیت در آینده برنامه ریزی کنیم. به اعتقاد من هم فرهاد مجیدی و هم باشگاه استقلال به این نتیجه رسیده اند که چه عواملی در گذشته باعث از دست رفتن جام ها شده است. یک برنامه ریزی خوب برای آینده و حمایت از کادر فنی و هم چنین پرداخت به موقع دستمزدها روزهای خوب را به استقلال برخواهد گرداند.
 
*راستی صحبت از حضورت در تیم الغرافه بود. تیمی که رهبری آن برعهده استراماچونی است. مربی ای که خیلی دوستش داری...
 
الغرافه هم من را می خواست و این به خاطر اعتقادی بود که استراماچونی به سبک بازی من داشت خصوصا که با شیخ می توانستم دوباره همبازی شوم. اما احساس در فوتبال جایگاهی ندارد و از آنجایی که استراتژی باشگاه این بود که به تیم شباب الاهلی ملحق شوم این کار را انجام دادم و از این انتخاب خوشحال هستم. تیم شباب الاهلی و تماشاگرانش را دوست دارم. آنها خیلی به من لطف دارند.
 
*در نیمه دوم بازی با شارجه غوغا کردی تا جایی که گزارشگر تلویزیون به تو گفت جادوگر جدید. لقبی که پیش تر به علی کریمی داده بودند.
 
خب این لطف گزارشگر به من بود. از اینکه با علی کریمی مقایسه شدم چرا دروغ خوشحال شدم اما خودم را در حد و اندازه های علی کریمی نمی دانم. علی کریمی در فوتبال ما یکی بود و دیگر تکرار نمی شود. او به معنی واقعی کلمه یک بزرگ و یک جادوگر در فوتبال بود و به شخصه ایشان را دوست دارم و هر جایی که هست برایش آرزوی موفقیت می کنم.
 

 
*و در مورد احمد نورالهی چند باری شایعه شده است که مهدی علی (سرمربی) از عملکرد او راضی نیست و باشگاه در پی خارج کردن نامش از لیست شباب الاهلی است...
 
این باور کردنی نیست. بازیکنی که یکی از مردان اصلی اسکوچیچ بشمار می رود حتما بازیکن با کیفیتی است. بهتر است در مورد خبری که خودتان می گویید شایعه بیشتر از این صحبت نکنیم.
 
*و در بازی با کره جنوبی فرصت کمی برای بازی پیدا کردی.
 
خب من اشتیاق حضور در ترکیب ثابت تیم ملی را دارم و شک ندارم اگر فرصت بیشتری برای بازی برابر کره جنوبی پیدا می کردم به تیم ملی در مسیر برد کمک می کردم اما نظر سرمربی این بود که در دقیقه 90 به میدان بروم که این برایم قابل احترام است. صادقانه جو خوبی در اردوی تیم ملی وجود دارد. برای ما موفقیت تیم ملی مهمتر از بازی کردن است اما دروغ هم نمی گویم در تمرین تلاش می کنم و منتظر یک فرصت هستم تا دقایق بیشتری برای تیم ملی بازی کنم و وقتی به میدان می روم روی روند بازی تاثیر بگذارم تا در نهایت به جایگاه بهتری در تیم ملی از نظر فنی دست پیدا کنم.
 
*و نتیجه ای که در بازی با کره جنوبی رقم خورد...
 
خب کره ای ها آمده بودند که با شکست ما در تهران به سه امتیاز بازی دست پیدا کنند و به صدر جدول بروند. در نیمه اول پرس در دستور کار آنها قرار داشت و این کار را برای ما به منظور گردش توپ سخت کرده بود و ما چاره ای نداشتیم که برای شکستن پرس به بازی و پاس های بلند روی بیاوریم. اما در نیمه دوم خسته شدند و این فرصت خوبی به ما داد که جلو بکشیم و موقعیت ایجاد کنیم. دیدید جدا از گلی که زدیم دوبار توپ ما به تیرک دروازه خورد. اگر یکی از این توپ ها تبدیل به گل می شد ما برنده از زمین خارج می شدیم. باز جای شکرش باقی است به یک امتیاز بازی دست پیدا کردیم و هم چنان در صدر جدول قرار داریم.
 

 
*و آیا نقدهایی که به تیم ملی می شود را قبول داری؟
 
همیشه در مورد همه تیم ها نقد وجود دارد حتی اگر در 11 بازی گذشته نباخته باشی و در 10 بازی برنده شده باشی. این خاصیت فوتبال است و نباید ما را ناراحت کند و باید به مسیری که انتخاب کرده ایم ادامه دهیم. تیم ملی فوتبال ایران بدون ایراد نیست همان طور که می شود بهترین تیم فوتبال باشگاهی جهان و حتی بهترین تیم ملی جهان را هم نقد کرد. برخی از این نقدها هم سازنده است اما ما با تلاش به تمرینات خود در تیم ملی ادامه می دهیم و هدفمان این است به عنوان تیم نخست گروه A به جام جهانی صعود کنیم. من به شخصه نقدها را می خوانم و اگر درست باشد از آن درس می گیرم و اگر اشتباه باشد از آن می گذرم و درصدد پاسخگویی بر نمی آیم چون این چالش ممکن است من را از مسیری که در آن قرار گرفته ام خارج و من را به عقب براند. عملکرد تیم ملی با توجه به 10 برد و یک مساوی در 11 بازی گذشته قابل دفاع و تحسین است. با همه نقدهایی که به آن می شود و طبعا ایراداتی که تیم ملی دارد.
 
*و حرف آخر...
 
تشکر می کنم از همه مربیانی که در باشگاه استقلال و در تیم هایی که در گذشته در آن حضور داشتم برایم زحمت کشیدند. امیدوارم پیشرفت بیشتری را در فوتبال تجربه کنم تا به نوعی پاسخ زحمات آنها را داده باشم.
برچسب ها: مهدی قائدی