به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۲۹۹۳۳۲

ایران: پاسخ تهدیدات اسرائیل را می‌دهیم

ایران: پاسخ تهدیدات اسرائیل را می‌دهیم
گروه سیاسی: نماینده دائم ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت نسبت به "ماجراجویی احتمالی اسرائیل علیه ایران" هشدار داد.
 مجید تخت روانچی به شورای امنیت سازمان ملل نامه‌ نوشت: «طی ماه‌های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است. آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است "طرح‌های عملیاتی علیه برنامه هسته ایران در حال گسترش است" و "عملیات برای از بین بردن توانایی‌های ایران در عرصه‌های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت".»
او این تهدیدات را "سیستماتیک، صریح و آشکار" و "نقض فاحش حقوق بین الملل، به ویژه ماده ۲ (۴) منشور ملل متحد" دانسته است.تخت روانچی جمله رئیس ستاد ارتش اسرائیل را اثبات این نکته دانسته که این کشور "مسئول حملات علیه تاسیسات هسته‌ای ایران" است.
تاسیسات اتمی ایران بارها هدف حملات سایبری قرار گرفته است. یک بار نیز به گفته دولت وقت اسرائیل، چندین کامیون اسناد سری مربوط به فعالیت اتمی جمهوری اسلامی از داخل ایران به سرقت رفت و به اسرائيل ارسال شد.
روز چهارشنبه وزیر خارجه اسرائیل که در واشنگتن به سر می‌برد، تصریح کرد که این کشور "در صورت لزوم در برابر ایران به زور متوسل خواهد شد".
به نوشته نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل ایران پیشتر نیز در فوریه، آوریل، اوت و سپتامبر سال جاری میلادی درباره تهدیدات اسرائيل به شورای امنیت نامه نوشته است.
تخت روانچی از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا "برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلال‌گرایانه" اسرائیل با این کشور برخورد شود.
نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل در نامه خود نوشت: «شورای امنیت باید به مسئولیت‌های خود بر اساس منشور عمل کند و آن رژیم را به طور کامل در مورد عواقب اقدامات غیرقانونی خود مسئول بداند.»او در عین حال بر "حق ذاتی جمهوری اسلامی برای دفاع از خود" برای پاسخ "قاطعانه" در برابر "هرگونه تهدید یا اقدام نادرست از سوی رژیم اسرائیل" تاکید کرده است.


 
برچسب ها: اسرائیل