به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۰۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۲۹۹۳۶۶

بیل کلینتون در بیمارستان بستری شد

بیل کلینتون در بیمارستان بستری شد
گروه بین الملل: کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا در بیمارستانی در جنوب کالیفرنیا بستری شده است.
سخنگوی بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده می‌گوید او به دلیل یک عفونت غیرمرتبط با کرونا در بیمارستان بستری شده است.آنجل اورنا، سخنگوی کلینتون با اشاره به اینکه او  در مرکز پزشکی دانشگاه ایروین در کالیفرینا بستری شده، تاکید کرده که حال عمومی رئیس جمهوری پیشین آمریکا خوب است و روند درمان به شکل مناسبی پیش می‌رود.
او همچنین در ادامه افزود: «او رو به بهبود است، روحیه خوبی دارد و از پزشکان و پرستاران و کارکنانی که به شکلی عالی از او مراقبت می‌کنند بسیار سپاسگزار است.»
پزشکان کلینتون می‌گویند او طی دو روز گذشته تحت درمان بوده و پس از آنکه تعداد گلبول‌های سفید خون او به صورت مداوم کاهش یافته، کادر درمان به او آنتی بیوتیک تجویز کرده که بدن کلینتون به خوبی به روند درمان پاسخ داده است.
در همین حال سی‌ان‌ان به نقل از پزشکان کلینتون نقل کرده که رئیس جمهوری پیشین آمریکا پس از چندین روز احساس خستگی به بیمارستان رفته و کادر درمان تشخیص داده‌اند که او دچار عفونت خونی شده و این مشکل از عفونت دستگاه ادراری آغاز شده است.
رسانه‌های آمریکایی تاکید کرده‌اند که بیماری عفونی آقای کلینتون ارتباطی به کووید-۱۹ ندارد. رئیس جمهوری آمریکا در دهه ۹۰ میلادی، پیشتر سه بار در بیمارستان بستری شده بود. بار نحست در سال ۲۰۰۴ پس از درد‌های طولانی در قفسه سینه و تنگی نفس، تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفت. او همچنین در سال ۲۰۰۵ برای جراحی ریه به بیمارستان بازگشت. کلینتون در سال ۲۰۱۰ هم برای بار سوم راهی مراکز درمانی شد و دو «استنت شریانی» در قلبش کار گذاشته شد.پزشکان کلینتون با تاکید بر اینکه او در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دانشگاه ایروین در کالیفرنیا بستری شده است.
مرکز پزشکی UCI که کلینتون در آنجا بستری شده در شهرستان اورنج در حدود ۶۴ کیلومتری جنوب شرقی لس‌آنجلس واقع شده است. هنوز مشخص نیست که چرا کلینتون در جنوب کالیفرنیا بوده است.
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *