کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رکورد شگفت انگیز طارمی در پرتغال

23 مهر 1400 ساعت 12:21


گروه ورزشی:مهدی طارمی مهاجم سابق تیم فوتبال پرسپولیس، اولین تجربه حضورش در تیم‌های اروپایی را در سال ۲۰۱۹ و با انتقال به تیم ریوآوه پرتغال تجربه کرد. این مهاجم گلزن در پایان یک فصل حضورش در ریوآوه توانست ۱۸ گل در لیگ پرتغال و در مجموع ۲۱ گل برای این تیم به ثمر برساند تا در همان سال اول به یکی از سوژه‌های بزرگ نقل و انتقالات این کشور تبدیل شود.
طارمی در فصل ۲۱-۲۰۲۰ راهی تیم بزرگ پورتو شد و به درخشش خود در پرتغال ادامه داد. این مهاجم در سال اول بازی در پورتو آمار ۱۶ گل و ۱۱ پاس گل در لیگ، ۵ گل و یک پاس گل در جام حذفی و دو گل مهم در لیگ قهرمانان اروپا برابر چلسی و یوونتوس را ثبت کرد تا توجهات به این بازیکن بیش از پیش شود.
آمار قابل توجه طارمی در این فصل که سومین سال حضور در پرتغال محسوب می‌شود هنوز یکی از مباحث اصلی رسانه‌ها و کارشناسان پرتغالی است. وی تا پایان هفته هشتم لیگ پرتغال چهار گل زده و یک پاس گل داده است و در لیگ قهرمانان اروپا هم برابر لیورپول گل زده است.
اما فراتر از توانایی گلزنی طارمی در جریان مسابقه، وی توانایی خارق العاده دیگری هم دارد که به یکی از دردسر‌های اصلی تیم‌های مقابل تبدیل شده است. این مهاجم ایرانی با گرفتن پنالتی از حریفان، این امکان را برای تیم‌هایش (ریوآوه و پورتو) فراهم کرده است که به امتیاز‌های مهمی دست یابند.
روزنامه «رکورد» پرتغال در گزارشی به بررسی دقیق و جزئی پنالتی‌هایی که روی طارمی رخ داده، پرداخت و از آمار ویژه او رونمایی کرد.
رکورد نوشت: «ما تمام اسناد را جمع آوری کردیم، پیشنهادات را مورد بررسی قرار دادیم، تصمیمات و نظرات داوران را گرفتیم و به این نتیجه رسیدیم که واقعاً هیچگاه پنالتی روی طارمی به صورت ناعادلانه اعلام نشده است. حالا می‌خواهیم یک واقعیت محرمانه دیگر را مطرح کنیم: در طول سه فصل، این مهاجم بیشتر از ۱۵ تیم پرتغالی پنالتی گرفته است.
در ادامه مطلب این روزنامه آمده است: «در سه فصل اخیر هیچ بازیکنی به اندازه طارمی پنالتی نگرفته است. داده‌های OPTA Sports نشان می‌دهد که طارمی در این سه فصل ۱۴ پنالتی در محوطه جریمه حریفان به دست آورده است؛ تقریباً دو برابر کارلوس جونیور بازیکن سابق سانتاکلارا و تقریباً سه برابر مارکوس اداوردز و موسی مارگا.»
نکته جالب توجه اینجاست که در فصل‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۰، ۲۰۲۰-۲۰۲۱ و آنچه تا الان از فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ انجام شده است، تیم پورتو با کسب ۳۱ پنالتی و با اختلاف از این حیث بالاتر از هر تیم دیگری است و اسپورتینگ با ۲۱ و ریوآوه با ۱۹ پنالتی در رده‌های بعدی هستند.
بر اساس گزارش روزنامه رکورد، طارمی با گرفتن ۱۴ پنالتی در سه فصل اخیر، به تنهایی بیشتر از ۱۵ تیم در پرتغال پنالتی گرفته است. شاید حالا مرور صحبت‌های طارمی در فصل اول حضورش در ریوآوه خالی از لطف نباشد. طارمی در آن زمان که به دلیل گلزنی و گرفتن پنالتی در پرتغال خبرساز شده بود، به یکی از درخواست‌هایش برای عقد قرارداد با ریوآوه اشاره کرد.
طارمی گفت: اول فصل به مسئولان ریوآوه گفتم آپشن پنالتی در قراردادم بگذارید. به آن‌ها گفتم این فصل برای شما ۹ - ۱۰ پنالتی می‌گیرم که جواب دادند این دیگر چیست و چنین چیزی نداریم! گفتم آخر فصل با شما صحبت می‌کنم.
 

 


کد مطلب: 299368

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/299368/رکورد-شگفت-انگیز-طارمی-پرتغال

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir