به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۱:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۲۹۹۵۲۷

معرفی مناسب ترین درختان گردو در خراسان شمالی( بجنورد)

گروه کسب و کار: استان خراسان شمالی، شمالی ترین قسمت استان های سه گانه خراسان می باشد که مرکز آن شهر بجنورد است. مساحت این استان حدود 28 هزار کیلومتر است و ارتفاع آن از سطح دریا 1300 متر می باشد که این عدد بسیار مناسب خرید نهال گردو در بجنورد می باشد.
معرفی مناسب ترین درختان گردو در خراسان شمالی( بجنورد)
استان خراسان شمالی جزء استان های سردسیر کشور است که میزان بارش سالیانه آن زیاد است که وجود ارتفاعات زیاد در این استان سبب کاهش دما و سردی هوا شده است. این استان در همسایگی جنگل گلستان واقع شده است.
در استان های سه گانه خراسان، استان خراسان شمالی، بیشترین میزان سطح زیر کشت بهترین نهال گردو را دارد. بجنورد همچنین از شمال با کشور ترکمنستان مرز های مشترک دارد و از نظر تجاری اهمیت ویژه ای دارد.
در این مطلب قصد داریم تا به شما عزیزانی که قصد خرید نهال گردو در بجنورد را در زمین های خود دارید و یا می خواهید باغات جدید گردو ایجاد کنید اما نمی دانید چه درختانی مناسب زمین شماست، به طور کامل توضیح دهیم و بهترین نهال گردو در خراسان شمالی را خدمت شما معرفی نماییم پس لطفا همراه ما باشید.

بهترین خرید اینترنتی نهال گردو در بجنورد (خراسان شمالی):
گونه های گردویی که در این استان کشت می شوند شامل:

1.    درخت گردو تویسرکان،
2.    درخت گردو چندلر،
3.    درخت گردو فرنور،
4.    درخت گردو ژنوتیپ آریا است. این 4 گونه درخت گردو، بیشترین تعداد کشت شده در این استان را به خود اختصاص داده اند.

درخت گردو تویسرکان؛ یکی از بهترین درخت گردو در بجنورد است. این نهال گردو همانطور که از اسم آن پیداست، بومی ایران و استان همدان است. نهال گردو تویسرکان مناسب کشت در ارتفاعات و مناطق کوهستانی است.
وزن مغز گردو تویسرکان حدود 14 گرم است که بیشتر آن از مغز خالص تشکیل شده است که رنگ سفید روشنی را دارد. پوسته چوبی درخت گردو تویسرکان نیز سفت و سخت است.
درخت گردو چندلر؛ گونه ی دیگری از درخت گردو است که می تواند در شرایط آب وهوایی و اقلیم استان خراسان شمالی کشت شود. این درخت بومی کشور آمریکا می باشد و گردوی در سطح بین الملل مطرح می باشد.
درختان گردوی پیوندی بسیار با محیط ایران سازگارند و می توانند در آن رشد کنند. از خصوصیات مهم درخت چندلر می توان به تولید بیش از6 تن گردو در هر هکتار اشاره کرد که در صورت رسیدگی های بیشتر، می تواند این رقم بالاتر نیز برود.

نهال گردو فرنور؛ که متعلق به کشور فرانسه می باشد، یکی از بهترین نهال گردو در بجنورد محسوب می شود. این درخت گردو مقاومت بالایی در برابر سرما و آفات دارد و می تواند تا -25 درجه را نیز تحمل کند.
عمر مثمر ثمر درخت گردوی فرنور بیش از 80 سال است. این درخت گردو در زمان بلوغ می تواند بیش از 70 کیلو گردو تولید کند و مشابه نژاد چندلر مغز گردوی بسیار با کیفیتی دارد.نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا؛ آخرین درختی که می توانید آن را در آب وهوا و اقلیم خراسان شمالی کشت کنید می باشد. این درخت با توجه به اصلاحات ژنتیکی که روی آن صورت گرفته است، می تواند در تمامی استان ها به جز استان های گرمسیری، کشت شود. نهال ژنوتیپ بسیار قیمت مناسبی دارد به صورتی که نصف قیمت چندلر و فرنور می باشد اما باردهی مشابه این دو را دارا می باشد. این نهال خود گردافشان می باشد و بسیار درختان پرباری را می توان از آن انتظار داشت.
نهال های دیگری مانند: خوشه ای، اسرائیلی، پدرو و... در این استان کشت می شود اما به اندازه ی ارقام معرفی شده اغلب باردهی نخواهند داشت.
چه درختان میوه ی دیگر در استان خراسان شمالی کشت می شوند:
این استان با توجه به مناطق بسیار زیاد و بافت جنگلی آن، تنوع بسیار زیادی را در خود جای داده است. عمده ای از بهترین نهال های میوه ای که در بجنورد به عمل می آیند شامل:
•    هلو،
•    شلیل،
•    گیلاس،
•    ازگیل،
•    زالزالک و درخت گردو است.

آب و هوای مناسب خرید نهال گردو در بجنورد چیست:
استان خراسان شمالی تنوع آب و هوایی بسیاری دارد. اما آب و هوای غالب در این استان معتدل و کوهستانی است. وجود رودخانه هایی همچون اترک، باعث شده است این استان از نظر جلگه های حاصلخیز بسیاری بهره مند شود.
نزدیکی به پوشش گیاهی و بی نظیر جنگل گلستان نیز، سبب تامین رطوبت و اکسیژن کافی شده است و این استان را به یکی از با نشاط ترین و بهترین استان های کشور تبدیل کرده است که بسیاری از این پوشش گیاهی، نهال های گردو پربار می باشد که سالانه سودهی مناسبی را هم نصیب کشاورزان و باغداران می نماید.
جمع بندی نهایی در رابطه با بهترین خرید نهال گردو در بجنورد:
در این مطلب در مورد استان خراسان شمالی توضیح دادیم و این استان را از نظر ذخایر آبی، آب و هوا و پوشش گیاهی بررسی کردیم. این توضیحات نسبتا کوتاه می تواند به شما کشاورزان عزیز برای تصمیم گیری خرید و احداث باغات گردو کمک کند.
همچنین به معرفی 4 گونه از خرید بهترین نهال گردو در بجنورد را پرداختیم که جهت تمایل می توانید تنها با یک تماس، نسبت به خرید بهترین ارقام نهال گردو از آریا نهال اقدام نمایید.آریا نهال بزرگ ترین مجموعه ی تولید نهال در کشور می باشد که تنها طی 48 ساعت تمامی ارسال های نهال خود را با فاکتور و ضمانت اصالت به فروش می رساند.
منبع: ariyanahal.ir