به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : ۲۹۹۵۶۷

رقم سبد معیشت کارگران اعلام شد

رقم سبد معیشت کارگران اعلام شد
گروه اقتصادی: علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره آخرین اخبار از بازنگری دستمزد کارگران در نیمه دوم سال، گفت: درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را برای بازنگری دستمزد فعلی، به وزارت کار ارسال کردیم.

او افزود: طبق ماده 167 و 168 قانون کار، شورای عالی کار باید ماهیانه تشکیل جلسه دهد و در مواقعی که 3 نفر از اعضا درخواست جلسه فوق‌العاده داشتند نیز جلسه باید تشکیل شود، هنوز جلسات عادی شورای عالی کار تشکیل نشده و درخواست جلسه فوق‌العاده از سوی نمایندگان کارگری به وزارت کار اعلام شده اما هنوز زمان زیادی از این درخواست نگذشته به همین دلیل منتظر نتیجه از سوی وزارت کار هستیم.

خدایی با اشاره به نسبت دستمزد کارگر با سبد هزینه معیشت کارگران، بیان کرد: سبد معیشت کارگری که سال گذشته دولت 6 میلیون و 750 تومان اعلام کرد به 8 میلیون و 900 هزار تومان رسیده اما نظر نمایندگان کارگری این است که سبد معیشت کارگران، 10 میلیون و 700 هزار تومان است به همین دلیل، دستمزد کارگران فقط پاسخگوی 40 درصد سبد معیشت است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تصریح کرد: وضعیت معیشتی کارگران در شرایط خیلی بدی قرار گرفته است به همین دلیل درخواست تشکیل جلسه شورای عالی کار را داریم.

او ادامه داد: دولت در پیش بینی تنظیم بودجه، دستمزد کارگران را برای سال آینده علی‌الحساب 10 درصد درنظر گرفته است که بعد از آن در شورای عالی کار این رقم دقیق بررسی شود که این موضوع جامعه کارگری را نگران کرده است چراکه با توجه به تورم اتفاق افتاده و شعارهای دولت فعلی، توقع رفع نابه‌سامانی‌ها را از دولت داریم.
خدایی خاطرنشان کرد: پیگیری‌ها از سمت جامعه کارگری برای بررسی مزد در نیمه دوم سال وجود دارد.
مرجع : برنا
برچسب ها: حقوق دریافتی