به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۲:۳۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۲۹۹۵۹۰

واکسینه شده‌ها می‌توانند به آمریکا سفر کنند

واکسینه شده‌ها می‌توانند به آمریکا سفر کنند
گروه بین الملل: خارجیانی که واکسینه شد‌ه‌اند و یا آزمایش منفی کرونا ارائه دهند، می‌توانند از هشتم نوامبر ۲۰۲۱ دوباره به آمریکا سفر کنند. این امر شامل مسافرانی می‌شود که از طریق هوایی یا زمینی خواهان ورود به آمریکا هستند.کوین مونوز، سخنگوی کاخ سفید در توییتر اعلام کرد برای ورود به آمریکا آزمایش منفی کرونا و گواهی واکسیناسیون ضروری است. او همچنین نوشت همه واکسن‌های کرونای مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی در آمریکا پذیرفته می‌شوند و مورد قبول است. برداشته شدن محدودیت‌های سفر به آمریکا چند هفته پیش اعلام شده بود اما تاریخ آن هنوز مشخص نبود.
آمریکا در مارس سال گذشته به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا ورود اروپایی‌ها را ممنوع کرده بود.دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا در آن زمان دستور ممنوعیت ورود افراد خارجی از بخش‌های وسیعی از اروپا را داده بود.ورود از حوزه شنگن، بریتانیای و ایرلند به استثنای چند مورد ممنوع شده بود. برای اتباع خارجی از جمله هند، چین، برزیل، آفریقای جنوبی و ایران نیز ممنوعیت ورود به آمریکا اعمال شده است.از سوی دیگر اتحادیه اروپا نیز در ماه ژوئن سال جاری از کشورهای عضو خود خواست محدودیت‌های سفر آمریکایی‌ها و چندین کشور دیگر را به تدریج بردارند.مقامات آلمانی قبلا گفتند آمریکایی‌ها با داشتن گواهی واکیسناسیون و تست منفی آزمایش کرونا از ۲۰ ژوئن سال جاری اجازه سفر به این کشور را دارند.


 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *