به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : ۳۰۰۰۳۷

عشق روسیه به اسراییل را ببینید

عشق روسیه به اسراییل را ببینید
گروه بین الملل: احمد زیدآبادی فعال سیاسی در یادداشتی نوشت: از روزگاری که برخی رسانه‌های داخلی، روسیه را هم بخشی از "محور مقاومت" می‌نامیدند، چند صباحی نگذشته است.
هر چه هم به آنها گفته می‌شد که روسیه به عنوان یک قدرت بین‌المللی منافع خود را نه در همراه شدن با سیاست‌های جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی‌اش در منطقه، بلکه از طریق همکاری با همه کشورهای خاورمیانه از جمله اسرائیل و عربستان دنبال می‌کند، به خرج‌شان نرفت که نرفت!حالا سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط مسکو - تل‌آویو در روزنامه اسرائیلی یدیوت‌آهارانوت نوشته است:ما به ادامه مشورت با شرکای اسرائیلی در مورد امنیت و ثبات در خاورمیانه علاقه‌مند هستیم. ما همیشه توجه خود را به این واقعیت جلب می‌کنیم که راه‌حل‌های جامع برای مشکلات منطقه خاورمیانه لزوماً باید منافع امنیتی اسرائیل را در نظر بگیرد." (به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک)البته می‌دانم که این نقل قولِ تأثیری در باورهای آن جماعت نسبت به سیاست روسیه در خاورمیانه نخواهد داشت، زیرا آنها چندان کاری به واقعیت‌ها و فکت‌ها ندارند و آرزوها و علایق خود را در عالم خیال دنبال می‌کنند.
از همین رو در مورد سخنان لاورف نیز احتمالاً خواهند گفت که این حرف‌ها مواضع واقعی روسیه را منعکس نمی‌کند. ما خودمان سیاست روسیه را بهتر از لاوروف درک می‌کنیم!


 
برچسب ها: روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *