به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : ۳۰۰۰۴۲

«جو بایدن» توانایی انجام مصاحبه را ندارد!

«جو بایدن» توانایی انجام مصاحبه را ندارد!
گروه بین الملل: ۱۰ ماه از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن می‌گذرد و برخلاف دیگر روسای جمهوری آمریکا به دلیل کهولت سن و ناتوانی در سخنوری به علت احتمال بیماری تنها توانسته ۱۰ مصاحبه با رسانه‌ها انجام دهد.
به گفته یک خبرنگار کهنه کار کاخ سفید، اوباما در ۱۰ ماه اول ریاست جمهوری خود ۱۱۳ مصاحبه با رسانه‌ها داشت و ترامپ نیز در این مدت در ۵۰ مصاحبه ویژه حضور داشت. عدم تسلط و کاهش قدرت بیان بایدن ۷۸ ساله  در ماه‌های گذشته به حدی افول کرده است که مقام‌های کاخ سفید برای کنترل و مدیریت نحوه تعامل بایدن با خبرنگاران بسیار تلاش می‌کنند.
رییس جمهوری آمریکا که در مواجهه با مسائل مختلف داخلی و بین المللی با کاهش میزان محبوبیت روبرو بوده، در هفته‌های اخیر نیز تا حد زیادی از سوالات خبرنگاران اجتناب کرده است. آخرین مصاحبه بایدن با جورج استفانوپولوس از شبکه ای بی سی در ماه اوت بود.در آمریکا به طور معمول روسای جمهوری قبل از حضور در کنفرانس خبری، سوالات خبرنگاران را دریافت می‌کنند اما در مصاحبه‌های رو در درو تمام سوالات خبرنگار به صورت ناخودآگاه پرسیده می‌شود و بایدن تا کنون از انجام این نوع از مصاحبه‌ها اجتناب کرده است.
استیو هیلتون مجری شبکه فاکس نیوز بعد از سه بار زمین خوردن بایدن در هنگام بالارفتن از پله‌های هواپیما برای سفر به آتلانتا گفته بود: بایدن در کاخ سفید مسئولیتی ندارد و براساس برنامه دولت وی، بایدن تنها در اسم رییس جمهوری امریکا است.هیلتون با توجه به شائبه‌هایی در مورد عدم سلامت رییس جمهوری آمریکا گفته بود: توانایی فرمانده کل ما یک مسئله اساسی است، فقط این گاف نیست بلکه تقریباً هر روز یکی از این موارد وجود دارد که به نظر می‌رسد فراموش می‌کند کجاست یا چه کاری انجام می‌دهد. او تلو تلو می‌خورد و چرت می‌زند.
گاف‌های بایدن موجب شکل‌گیری شائبه‌ها درباره سلامت بدنی و ذهنی شده است. یکی از معروف‌ترین گاف‌های بایدن که با واکنش ترامپ نیز همراه شد زمانی بود که او به اشتباه به جای رقابت برای ریاست‌جمهوری از رقابت برای سنا گفت. ترامپ با تمسخر بایدن گفته بود او حتی نمی‌داند برای چه مقامی‌رقابت می‌کند.پزشک سابق کاخ سفید در دوره‌های ریاست جمهوری باراک اوباما و دونالد ترامپ پیش‌بینی کرده بایدن با یک بیماری جدی مواجه است و مجبور خواهد شد پیش از پایان دوره‌ مسئولیتش استعفا دهد.
رانی جاکسون که در میان ۱۴ قانون گذار جمهوری‌خواه است که خواهان آزمایشات سلامتی جامع از رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند همچنین اعلام کرد در صورتی که بایدن استعفا ندهد قانون بیست و پنجم آمریکا شامل او خواهد شد که عدم صلاحیت ریاست جمهوری بایدن را تایید می‌کند. از قانون بیست و پنجم آمریکا زمانی استفاده می‌شود که رییس جمهوری این کشور فوت شود، استعفا دهد و یا عدم صلاحیت او تایید شده باشد. وی در یک برنامه تلوزیونی گفته بود: بایدن با یک مشکل جدی مواجه است و وضعیت او بدتر خواهد شد.  این دیگر یک آبرو ریزی نیست. وی گیج است و گم شده به نظر می‌رسد. او به ندرت می‌تواند یک جمله پیوسته و کامل بگوید. بایدن باید یک آزمایش جامع انجام دهد و نتیجه آن را منتشر کند.
برچسب ها: جو بایدن