به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : ۳۰۰۲۰۳

توافق اسرائیل و امارات برای ایجاد منطقه تجاری

توافق اسرائیل و امارات برای ایجاد منطقه تجاری
گروه بین الملل: سفیر اسرائیل در امارات اعلام کرد، احتمال دارد به زودی توافق تجارت آزاد بین اسرائیل و امارات امضا شود.
 امیر حایک، سفیر اسرائیل در امارات در جریان کنفرانسی که بانک اسرائیلی "هبو علیم" در ابوظبی برگزار کرده بود، گفت: من بسیار مفتخرم که نخستین سفیر اسرائیلی در دولت امارات هستم و توافق صلح "ستون مهمی" برای دولت اسرائیل و امارات و کل منطقه است. هدف ما توسعه توافق صلح و شراکت گسترده و همچنین روابط قوی و مستحکم میان مردم است؛ این همان کاری است که ما باید انجام دهیم.توافق تجارت آزاد اجازه می‌دهد تعاملات تجاری بین اسرائیل و امارات بدون عوارض گمرکی انجام شود و در نتیجه میزان تجارت بین دو طرف افزایش یابد.حایک خطاب به ثانی احمد الزیودی، وزیر تجارت امارات گفت: من مطمئن هستم که شما تمامی تلاش خود را در اسرع وقت برای نهایی کردن متن توافق تجاری آزاد در آینده انجام خواهید داد.حایک تجربه بالایی در دو زمینه اقتصادی و گردشگری دارد و شخص مناسبی برای ایجاد پل ارتباطی میان اسرائیل و امارات است.حایک ۵۷ ساله رئیس اتحادیه هتلداران در اراضی اشغالی و شرکت بازیافت "ایلا" است. او قبلا مدیر کل وزارت صنایع و بازرگانی بوده است.اسرائیل و امارات در پی عادی سازی روابط، مجموعه قراردادهایی در حوزه گردشگری، هواپیمایی و خدمات مالی را به امضا رساندند.
اواخر ژوئن گذشته یا ئیرلاپید، وزیر خارجه اسرائیل سفارت این كشور در ابوظبی را افتتاح کرد و آن را "روز تاریخی" دولتش توصیف کرد.امارات و اسرائیل ۱۵ سپتامبر در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا توافق نامه عادی سازی روابط را امضا کردند.


 
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *