به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۳۰۰۳۶۷

چطور از حفظ سرمایه خود در بازار رمز ارز ها مطمئن شویم؟

گروه کسب و کار: نحوه ی نگهداری دارایی ها از مهم ترین دغدغه های افراد است؛ تفاوتی ندارد که سرمایه ی اندکی دارید یا می خواهید بخش زیادی از دارایی خود را ذخیره کنید. در هر صورت باید به دنبال بستری امن برای حفظ آن سرمایه باشید.
چطور از حفظ سرمایه خود در بازار رمز ارز ها مطمئن شویم؟
خرید ارز دیجیتال را می توان یکی از جدیدترین راه های سرمایه گذاری رونق گرفته در سال های اخیر دانست. نگهداری از این دارایی از همان ابتدای معرفی به بازارهای اقتصادی، یکی از دغدغه های مهم سرمایه گذاران در این حوزه بود؛ موضوعی که همچنان بعد از وسعت گرفتن دنیای ارز دیجیتال پابرجاست.
اگر دستی در این بازار نو داشته باشید، می‌دانید که باید قبل از سرمایه گذاری قدم هایی را برای ایجاد امنیت بردارید. با این قدم ها دارایی های ارز دیجیتال شما امنیت بالاتری دارند. در ادامه توصیه هایی را برای ایجاد امنیت بخوانید.

انتخاب کیف پول امن ارز دیجیتال؛ کدام پلتفرم ها امن تر هستند؟
اگر از کاربران و مشتریان فعال در بازار ارز دیجیتال درباره ی مهم ترین ملزومات سرمایه گذاری در این بازار بپرسید، حتما مواردی مانند اعتماد و امنیت را برای حفظ سرمایه از قلم نمی اندازند. انتخاب یک بستر امن، بیش از هر چیز به خود سرمایه گذار وابسته است.
در قدم اول باید قبل از ورود به دنیای معامله ارزهای دیجیتال، یک کیف پول امن انتخاب کنید. با توجه به اینکه امنیت در سراسر جهان موضوعی مهم در دنیای رمز ارزها برای کاربران است، پلتفرم هایی با ضریب امنیت متفاوت به بازار عرضه شدند.
پلتفرم ها و سخت افزارهای ارائه شده اغلب غیر قابل نفوذ هستند یا دسترسی افراد بیگانه و هکرها به آن ها بسیار دشوار است. با این حال درجه ی امنیت هر کدام متفاوت است. برای مثال کیف پول سخت افزاری را یکی از امن ترین کیف پول های موجود در بازار ارز دیجیتال می دانند؛ چرا که این کیف پول فیزیکی آفلاین است و کلید خصوصی آن در دست کاربر و به دور از فضای آنلاین قرار دارد.کیف پول های نرم افزاری نیز توسط بزرگترین شرکت های این حوزه به بازار رمز ارزها ارائه شده و هرکدام می توانند یک کیف پول امن برای شما باشند.
کیف پول امن ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد؟
هرچه دنیای ارزهای دیجیتال وسیع تر شود، موضوع امنیت کیف پول اهمیت بیشتری پیدا می کند. به همین دلیل باید در قدم ابتدایی بدانید که چه معیارهایی کیف پول ارز دیجیتال را به یک بستر امن تبدیل می کند؟ موارد زیر از ویژگی هایی هستند که برای انتخاب ولت ارز دیجیتال باید به آن ها توجه کنید:
•    کیف پولی را انتخاب کنید که به یک صرافی معتبر وابسته باشد. کیف پول هایی که به صرافی های غیر معتبر وابسته هستند ممکن است قوانین حریم خصوصی را رعایت نکنند.
•    کیف پول های چند ارزی را انتخاب کنید چرا که مدیریت یک کیف پول ساده تر از چند کیف پول است.
•    ولت هایی با احراز هویت دو مرحله ای را در اولویت انتخاب خود بگذارید.
•    به رابط کاربری و دسترسی آسان به بخش های مختلف کیف پول اهمیت دهید.
•    کیف پول های غیر قابل تحریم را انتخاب کنید.


انتخاب صرافی ارز دیجیتال مطمئن؛ بهترین راه برای حفظ دارایی
حتی در بازارهای سنتی نیز اعتماد به صرافی های ارزی یکی از مهم ترین نیازهای اولیه در معامله است. این موضوع در بازار ارز دیجیتال هم اهمیت خاص خود را دارد. صرافی ارز دیجیتال در حقیقت یک رابط میان شما و دنیای وسیع بازار ارز دیجیتال برای خرید بیت کوین و سایر کوین ها است. به همین دلیل باید بعد از کسب اطمینان کامل، سرمایه ی خود را به یک صرافی بسپارید.
این روزها در بازار معامله رمز ارزها صرافی هایی با امکانات متفاوت وجود دارند که هرکدام دامنه ای از رمز ارزها را برای خرید و معامله در اختیار کاربران قرار می دهند.

صرافی‌های بومی و واسطه‌های شخصی
ارزهای دیجیتال مجازی هستند بنابراین خرید ارز دیجیتال اغلب به صورت مجازی و از صرافی‌های آنلاین ارزهای دیجیتال انجام می‌پذیرد. به طور کلی دو راه برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد: خرید مستقیم با ارزهای سنتی مانند ریال یا دلار – تبدیل ارزهای دیجیتال دیگر به یکدیگر ، خرید مستقیم ارزهای دیجیتال با دلار و از سایت‌های معتبر، یک روش متداول در سراسر جهان است اما نه برای کاربران ایرانی. برای خرید ارزهای دیجیتال با دلار نیاز به حساب‌های بین المللی مانند مستر یا ویزا کارت است. به دلیل تحریم‌های اقتصادی موجود، برای افراد ساکن ایران، خرید مستقیم با دلار نیاز به واسطه‌های زیادی دارد که در نهایت باعث افزایش هزینه تمام شده می‌شود. به علاوه مشکل ثبت نام کاربران ایرانی در سایت‌های معتبر خارجی هم وجود دارد. بنابراین اکثر کاربران ایرانی مخصوصا کاربران تازه‌کار، ابتدا از اشخاص یا سایت‌های داخلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال کمک می‌گیرند.

صرافی های متمرکز بین‌المللی
صرافی‌های متمرکز پلتفرم‌های آنلاینی هستند که اولین گزینه برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بین سرمایه‌گذاران به شمار می‌روند. دلیل عمده‌ای که این صرافی‌ها متمرکز نامیده می‌شوند، انجام معاملات کاربرانشان بر روی سرورهای مرکزی و متمرکزی است که هر آن احتمال هک شدن و صدمه دیدن سرمایه کاربران در آن‌ها وجود دارد. صرافی‌های متمرکز که کاربران از آن‌ها اغلب برای ترید کردن (معامله با اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت) استفاده می‌کنند، اغلب برای کاربران ایرانی مشکل‌ساز شده و به دغدغه آن‌ها تبدیل شده است.

صرافی‌های غیرمتمرکز
صرافی‌های غیرمتمرکز به صرافی‌هایی گفته می‌شوند که به‌جای سرورهای متمرکز، برای انجام معاملات از بلاک چین و راهکاری های غیرمتمرکز استفاده می‌کنند. چهار رشته اساسی در هر صرافی را می‌توان سرمایه‌های سپرده شده، دفاتر ثبت سفارش‌ها، تطبیق سفارش‌ها و تبادل دارایی‌ها، دانست. به‌منظور ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز یا DEX، می‌بایست تمامی این چهار فاکتور را به‌صورت غیرمتمرکز به اجرا در آورد. مزیتی که صرافی‌های غیرمتمرکز نسبت به نوع متمرکز خود دارند، عدم دسترسی و نبود مراکز کنترل‌کننده‌ای برای دارایی کاربران است. از این جهت امکان هک شدن و از دست دادن دارایی به وسیله حملات هکری در این نوع صرافی‌ها، گزینه‌ای با احتمال پایین به شمار می‌آید.
 
آشنایی با مهم‌ترین ویژگی های صرافی ارز دیجیتال معتبر
برای انتخاب یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال معتبر باید قبل از هرچیز معیارهای امنیت و اعتبار در آن ها را به خوبی بشناسید. با گذراندن این قدم می توانید بعد از خواندن ویژگی های صرافی های مختلف، بهترین گزینه را انتخاب کنید. موارد زیر از مهم‌ترین ویژگی های صرافی آنلاین ارز دیجیتال هستند که باید به آن ها توجه کنید:
•    مراحل احراز هویت در آن ها ساده اما مطمئن است.
•    علاوه بر نشانی اینترنتی، دفتر رسمی و نشانی پستی دارند.
•    حجم معاملات ارز دیجیتال انجام شده در آن ها منطقی است.
•    نرخ های به روز و واقعی منطبق با بازار جهانی دارند.
•    کیف پول اختصاصی و امن دارند.
•    پیشینه ی خوبی دارند و مشتریان قدیمی از آن ها رضایت دارند.
•    پشتیبانی قوی و پاسخگو دارند.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی معتبر را بشناسیم:
کافی است گشتی در نام صرافی های آنلاین ارز دیجیتال بزنید تا متوجه شوید که دنیای رمز ارزها در ایران نیز چندان کوچک نیست. این روزها صرافی های ارز دیجیتال ایرانی معتبری وجود دارند که با شناخت نیاز کاربران و فراهم کردن زمینه ی معاملات امن، بهترین انتخاب برای حفظ سرمایه هستند. از طرفی صرافی های ایرانی می توانند از طریق تیم پشتیبانی پاسخگوی دغدغه های شما در هر لحظه باشند.
صرافی ارز دیجیتال فینیکس یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی معتبر است که با شناخت دقیق نیاز کاربران ایرانی و با تکیه بر دانش بومی، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. این صرافی چند ارزی است و فرصت یک معامله ی امن (از خرید و فروش بیت کوین تا معامله دوج کوین) را به شما می دهد.
برای اینکه در این دنیای جدید و غیرقابل پیش بینی ضرر نکنید، باید پیش از هرچیز اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید. آگاهی از اهداف هر کوین، اطلاع دقیق از امکانات صرافی ها و کسب تجربه در معاملات به شما کمک می کند تا دارایی های خود را بیش از همیشه حفظ کنید و سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.