به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۳۰۰۳۸۵

طرح میقاتی برای بهبود وضع لبنان

طرح میقاتی برای بهبود وضع لبنان
گروه بین الملل: نخست وزیر لبنان اعلام کرد که دولتش ایجاد طرحی برای بهبود وضعیت مالی و اقتصادی را آغاز کرده که شامل اصلاحات اساسی است.
نجیب میقاتی، در دیدار با محمود محیی الدین، مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول و نماینده گروه عربی در این سازمان در بیروت گفت: این طرح شامل اصلاحات اساسی در زیرساخت اقتصادی و مالی است. همچنین لایحه قوانین جدیدی تهیه شده که با پارلمان برای تصویب هرچه سریع تر آن همکاری می‌کنیم. لبنان می‌خواهد طرح همکاری با صندوق بین المللی پول داشته باشد تا از بحران مالی و اقتصادی که به سطح بی سابقه‌ای رسیده عبور کند.
وی تأکید کرد: ما بیانیه‌های مالی مطلوب را برای همکاری با صندوق بین المللی پول تدوین کرده‌ایم. امیدواریم برنامه همکاری با این صندوق قبل از پایان سال میلادی جاری اجرا شود. اصلاحاتی که صندوق بین المللی پول خواهان اجرای آن است قبل از اینکه یک خواسته خارجی باشد یک ضرورت و نیاز داخلی است.
محیی الدین نیز ابراز امیدواری کرد که مذاکرات میان لبنان و صندوق بین المللی پول قبل از پایان ۲۰۲۱ آغاز شود.
مه ۲۰۲۰ لبنان مذاکراتی را با صندوق بین المللی پول درباره طرح نجات کشور آغاز کرد اما اوت همان سال بعد از مخالفت بانک مرکزی لبنان با فراهم کردن اسناد و اطلاعاتی که این صندوق خواهان آن بود، این مذاکرات متوقف شد.
برچسب ها: لبنان