به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۳۰۰۴۷۵

طرح جدید رئال، بارسا و یووه برای سوپرلیگ

گروه ورزشی: رئال مادرید، بارسا و یوونتوس قصد دارند در ماه های آینده طرحی جدید را برای سوپرلیگ معرفی کنند.
طرح جدید رئال، بارسا و یووه برای سوپرلیگ
چند ماه قبل بود که 12 باشگاه معتبر اروپا در تصمیمی عجیب و هماهنگ اعلام کردند از عضویت در یوفا انصراف داده و به دنبال راه اندازی پروژه سوپرلیگ هستند. اما 9 باشگاه خیلی زود تصمیم خود را تغییر داده و از این برنامه انصراف دادند. حالا نشریه نیویورک تایمز مدعی شد این 9 باشگاه تعهدات قانونی لازم الاجرا برای پیوستن مجدد به اتحادیه باشگاه های اروپا را امضا کرده اند.
 

  
در واقع این 9 باشگاه که ابتدا پیوستن به پروژه سوپرلیگ اروپا را قبول کرده بودند، به این ترتیب رابطه خود با یوفا را بازسازی کرده و دوباره با این نهاد به همکاری پرداخته اند. مطابق انتظار نام سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در لیست باشگاه هایی که مجددا به این اتحادیه پیوستند وجود نداشت.
یوفا ابتدا تهدید کرده بود که این سه باشگاه را با جرایم سنگین مواجه خواهد کرد ولی در نهایت نتوانست برنامه خود را پیاده کند چرا که دادگاهی در مادرید بر علیه یوفا حکم داد و سپس اتحادیه اروپا نیز یوفا را از جریمه سه باشگاه فوق منع کرد.
 

 
در حالی که به نظر می رسید سوپرلیگ منتفی شده امروز نشر یه آلمانی "Wirtschaftswoch" فاش ساخت که مدیران این طرح اکنون به دنبال ایجاد تغییراتی بنیادی در سوپرلیگ هستند تا بار دیگر آن را زنده کنند.
بر اساس این گزارش، قرار شده تا به جای حضور 12 تیم ثابت در سوپرلیگ، حالا همه چیز انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد و به 20 تیم اجازه داده خواهد شد تا در این لیگ حاضر باشند و در دو دسته 10 تیمی به رقابت بپردازند. هدف ایجاد اشتیاق بیشتر برای باشگاه های دیگر است و این امکان وجود خواهد داشت تا در سال های آینده، باشگاه های دیگری نیز به این جمع اضافه شوند.
 

 
همچنین قرار شده تا در بازی فینال سوپرلیگ، 70 درصد ظرفیت ورزشگاه در اختیار هواداران دو تیم فینالیست قرار بگیرد در حالی که در فینال لیگ قهرمانان، شرایط برعکس است.
در صورتی که دادگاه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ رای نهایی خود در مورد شکایت یوفا را به سود سوپرلیگی ها اعلام کند، این طرح با جزئیاتش، رسما اعلام شود. دادگاهی که چند ماه دیگر برگزار خواهد شد.