به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب : ۳۰۰۷۶۲
آخرین دیدار هفته نخست لیگ برتر فوتبال؛

پرسپولیس گام اول را در اهواز محکم برداشت

گروه ورزشی: در آخرین دیدار هفته نخست لیگ برتر تیم پرسپولیس توانست میزبان خود فولاد خوزستان را با حساب 3 بر یک شکست بدهد و 3 امتیاز دلچسب را به دست آورد.
پرسپولیس گام اول را در اهواز محکم برداشت
داور: محمدحسین ترابیان
کمک داوران: فرهاد فرهادپور و علیرضا مراد
کارت زرد: صالح حردانی، ایمان مبعلی( مربی) ( فولاد)
کارت قرمز:-
گل: رضا اسدی( دقیقه 62)، حامد پاکدل ( دقیقه 72) ، عیسی آل کثیر ( دقیقه 84) برای پرسپولیس،  پریرا( دقیقه 77- پنالتی) برای فولاد
ترکیب تیم فولاد خوزستان: احسان مرادیان، صالح حردانی( از دقیقه 85 مصطفی نجاریان)، مهران موسوی، موسسی کولی بالی، وحید حیدریه، محمد آبشک( از دقیقه 85 محمد میری)، میلاد بدرقه( از دقیقه 90 احمد عبدالله زاده)، محمد قاسم نژاد، ساسان انصاری، پاتوسی، پریرا
سرمربی: عبدالله ویسی
ترکیب تیم پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، فرشاد فرجی، مهدی شیری، وحید امیری، میلاد سرلک، رضا اسدی( از دقیقه 90 کمال کامیابی‌نیا)، احسان پهلوان( از دقیقه 66 حامد پاکدل)، مهدی ترابی، امید عالیشاه( از دقیقه 89 سعید آقایی)، مهدی عبدی( از دقیقه 66 عیسی آل کثیر) سرمربی: یحیی گل‌محمدی

تیم فوتبال فولاد خوزستان از ساعت ۱۸ شامگاه امروز جمعه میزبان پرسپولیس در هفته اول رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر بود.
فولاد در شروع این بازی توپ و میدان را در اختیار داشت تا مدافع عنوان قهرمانی چاره‌ای جز دفاع در میانه میدان نداشته باشد. شاگردان عبداله ویسی با استفاده از قدرت حمل توپ بازیکنانی نظیر محمد آبشک و آیاندا پاتوسی توپ را به لوسیانو پریرا برسانند. نفوذ از عمق دفاع پرسپولیس اصلی ترین هدف فولاد بود تا بتوانند دروازه حامد لک را با خطر حدی مواجه کنند اما تلاش میزبان در نیمه اول راه به جایی نبرد. پرسپولیس هم هرچه از زمان بازی گذشت فرصت بیشتری برای حمله کردن پیدا کرد. یحیی گل محمدی که بار دیگر وحید امیری را در دفاع چپ بازی داد تا احسان پهلوان به جمع هافبک‌های این تیم اضافه شود. بیشتر حملات پرسپولیس در نیمه اول با استفاده از سانتر از جناحین طراحی شده بود اما این تیم هم نتوانست دروازه احسان مرادیان را باز کند تا بازی دو تیم در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

پرسپولیس در نیمه دوم متحول شد!
تیم فوتبال پرسپولیس بعد از شکست مقابل الهلال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر را با برد مقتدرانه شروع کرد. شاگردان گل‌محمدی در نیمه دوم برخلاف نیمه اول بازی  هجومی را به نمایش گذاشتند تا قهرمان پنج دوره لیگ برتر لیگ بیست و یکم را با برد پرگل شروع کرد. فولاد خوزستان قهرمان جام حذفی فصل گذشته بعد از دو سال در خانه‌اش شکست خورد. این دو تیم باید در مسابقه سوپرجام بار دیگر به مصاف هم بروند. آخرین باخت خانگی فولاد در تاریخ 13 آبان سال 1398 بود که این رکورد هم توسط شاگردان یحیی گل محمدی از بین رفت.

دقیقه 4:
تصاویر پخش زنده تلویزیونی از ورزشگاه برای لحظاتی  قطع شد.
دقیقه 8:
سانتر امید عالیشاه را دروازه‌بان تیم فولاد به راحتی مهار کرد.
دقیقه 10:
عالیشاه اولین ضربه کرنر بازی را روی دروازه فولاد زد که مدافعان توپ را دفع کردند.
دقیقه 14:
بازیکنان فولاد به دلیل اعلام اوت به سود پرسپولیس به شدت به کمک داور و داور مسابقه معترض شدند.
دقیقه 19: 
ارسال بلند حردانی را حامد لک دروازه‌بان پرسپولیس به راحتی مهار کرد.
دقیقه 29:
محمد قاسمی‌نژاد در محوطه جریمه صاحب یک موقعیت خوب گلزنی شد که قصد داشت توپ را به پریرا پاس بدهد اما مدافعان پرسپولیس توپ را قطع کردند.
دقیقه 34:
شوت پاتوسی از داخل محوطه جریمه را حامد لک با یک واکنش راهی کرنر کرد. این نخستین موقعیت جدی گلزنی در این مسابقه بود. ضربه کرنر را خود پاتوسی زد که مدافعان توپ را دفع کردند.
دقیقه 38: 
داور مسابقه به آبشک هافبک تیم فولاد تذکر جدی داد که در کار داور دخالت نکند. 
دقیقه 41:
مهدی عبدی در محوطه جریمه فولاد خوزستان سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
نیمه دوم:
دقیقه 50:
پاتوسی از داور می‌خواهد که به سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس به دلیل خطایی که انجام داده کارت زرد بدهد!
دقیقه 53:
شوت از راه دور رضا اسدی بعد از برخورد به مدافعان فولاد راهی کرنر شد. 
دقیقه 56:
شوت وحید حیدریه از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 57:
پاس عمقی هافبک‌های فولاد پشت مدافعان پرسپولیس را حامد لک زودتر از پریرا مهار کرد و برخوردی هم بین مدافع فولاد و دروازه‌بان پرسپولیس رخ داد.
دقیقه 62:
امید عالیشاه ضربه کرنر پرسپولیس را زد که توپ در محوطه جریمه به رضا اسدی رسید و او هم با یک ضربه سر دقیق گل اول تیمش را به ثمر رساند.
دقیقه 64:
مهدی عبدی در موقعیت تک به تک با مرادیان دروازه‌بان فولاد قرار گرفت که در این صحنه ناکام بود.
دقیقه 67:
شوت مهدی ترابی را دروازه‌ بان فولاد خوزستان با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد این کرنر حاصلی برای سرخپوشان نداشت.
دقیقه 68
مرادیان دروازه‌بان تیم فولاد خوزستان یک موقعیت گلزنی دیگر را هم از حامد پاکدل بازیکن تیم پرسپولیس گرفت.
دقیقه 72:
ضربه کاشته پرسپولیس در محوطه جریمه به حامد پاکدل رسید و او هم با یک ضربه سر گل دوم تیمش را به ثمر رساند. 
دقیقه 77:
پاس پاتوسی در محوطه جریمه به پریرا رسید اما فرشاد فرجی با خطا کاپیتان فولاد را متوقف کرد تا داور به سود این تیم پنالتی اعلام کند. ضربه پنالتی را پریرا تبدیل به گل کرد.
دقیقه 79:
بعد از اعلام خطای اوت بازیکن فولاد خوزستان نیمکت نشینان فولاد به شدت به داور معترض شدند که همین مساله باعث دخالت جلال مرادی ناظر مسابقه هم شد و در نهایت ایمان مبعلی مربی فولاد کارت زرد نشان داد.
دقیقه 84:
با پاس خوب وحید امیری، عیسی آل کثیر با دروازه‌بان فولاد خوزستان تک به تک شد و با یک شوت دقیق و زمینی گل سوم پرسپولیس را به ثمر رساند.
دقیقه 89:
شوت پریرا از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
 
برچسب ها: لیگ برتر فوتبال