به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۸:۳۵
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب : ۳۰۰۹۹۶

آلمان یک میلیون نیروی کار نیاز دارد

آلمان یک میلیون  نیروی کار نیاز دارد
گروه بین الملل: رئیس آژانس فدرال کار آلمان می‌گوید این کشور در مجموع به ۲/ ۱ میلیون نیروی کار نیاز دارد. در حال حاضر در حدود ۷۰ حرفه کمبود نیروی کار وجود دارد. کارشناسان ادامه این روند را تهدیدی برای رشد اقتصادی این کشور می‌دانند.
دِتلف شِله، رئیس آژانس فدرال کار آلمان  گفت که شرکت‌های آلمانی در جستجوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار نیروی کار هستند. او تاکید کرد که حدود دو سوم کمبود در حوزه نیروی کار متخصص است.به گفته رئیس آژانس فدرال کار آلمان با توجه به روند توسعه جمعیت این کشور تعداد افراد بالقوه در سن کار در حرفه‌های مشخص در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ هزار نفر کاهش می‌یابد.
مارکوس یرگر، مدیر عامل اتحادیه شرکت‌های متوسط آلمان  خواستار ایجاد شرایط مهاجرت بیشتر کارگران ماهر به آلمان شده است.یرگر کمبود نیروی کار متخصص و همچنین کمبود کارآموز را تهدیدی اساسی برای رقابت‌پذیری شرکت‌های متوسط و در کل اقتصاد آلمان دانسته است. او گفت که کمبود نیروی متخصص در حوزه ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم طبیعی و فنی به شدت چشمگیر است.ظرفیت استخدام و آموزش در حوزه‌های مختلف در آلمان در حال حاضر بیشتر از تقاضاست. در آغاز سال ۲۰۲۰ تقریباً ۶۰ هزار فرصت کارآموزی بدون داوطلب باقی ماند.


 
برچسب ها: آلمان