به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۳۰۱۲۸۷

مردم انتظار دارند عدالت محقق شود

مردم انتظار دارند عدالت  محقق شود
گروه سیاسی: رئیس قوه‌قضاییه با تأکید بر لزوم صبر در برابر گناه و هواهای نفسانی گفت: گزارش یک نهاد نظارتی درباره عملکرد یک قاضی به دستم رسید که حقیقتاً دلم به درد آمد که این شخص نه به خاطر فقر یا کمبود در زندگی بلکه به دلیل تمایلات نفسانی دچار لغزش شده است.
غلامحسین محسنی اژه‌ای،  ادامه داد: شیاطین و دشمنان سعی می کنند از نقطه ضعف انسان استفاده کنند و ما که می خواهیم پرچمدار انقلاب و الگوی حسنه در جهان باشیم باید بیش از همه به سنگینی مسئولیت توجه کنیم و نباید در مقابل ناملایمات، کمبودها و فشارها صبرمان لبریز شود و از پای درآییم.رئیس دستگاه قضا، اجرای عدالت را از وظایف مهم حکومت دانست و گفت: امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه ها را دارند؛ نه فقط عدالت در صدور حکم.امروز که می خواهیم به پیروی از انبیاء و اولیا و ائمه هدی اسوه حسنه باشیم باید در همه بخش ها بر اساس عدل رفتار کنیم و تأکید ولی امر بر تدوین پیوست عدالتخواهانه برای همه تصمیمات و مصوبات در همین راستاست.
رئیس قوه قضاییه گفت: وقتی تصمیمی می گیریم یا قانونی را تصویب و بخشنامه ای را صادر می کنیم باید بیندیشیم که سبب تحقق و گسترش عدالت شده یا برعکس موجب ایجاد رانت و انحصار شده و شکاف طبقاتی را بیشتر و افرادی را از فرصت ها محروم می کند.محسنی اژه‌ای از اخلاق نیز به عنوان نیاز امروز انسان یاد کرد و گفت: بخش اعظمی از مسائل اسلامی را اخلاق تشکیل می دهد که تحقق عدالت را هم به دنبال خود دارد و موجب حفظ انسان در برابر هواهای نفسانی می شود. گاهی اخلاق عملی از هر خطابه و هر نوشته ای بیشتر اثرگذار است و ما با توجه به شرایط امروز، باید بیش از پیش صبر، عدالت ورزی و رعایت اخلاق اسلامی را در سرلوحه کارهایمان قرار دهیم.وی تصریح کرد: در شرایط دشوار امروز باید از سرنوشت کسانی که در چهار دهه گذشته به دلیل غفلت دچار خطا و انحراف شده اند عبرت گرفت و از خدا، قرآن و نماز و پیامبر اعظم و خاندان او که وسیله تقرب الهی هستند استمداد بجوییم تا خدا لحظه ای ما را در برابر لغزش ها رها نکند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *