به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۳۰۱۴۵۸

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا
گروه علمی:گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کنند. وانگ هوآکینگ، کارشناس ارشد برنامه ایمن‌سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین گفت: گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کند.

 مقامات بهداشتی چین با توجه به روند افزایشی شیوع بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ اظهار کردند: همه مناطق باید نظارت خود را افزایش داده و سفرها را نیز کنترل کنند.چین در حال حاضر همین استراتژی را اتخاذ می‌کند؛ به عنوان مثال، اگر دو دز اول یک واکسن غیرفعال باشد، دوز سوم نیز باید غیرفعال تزریق شود.

کارشناس ارشد برنامه ایمن‌سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین توضیح داد که توصیه‌ها در مورد استراتژی ترکیب و تطبیق برای دز تقویت‌کننده - با استفاده از دزهایی با مسیرهای فنی مختلف  به مطالعات و شواهد بیشتری بستگی دارد.وی همچنین هشدار داد که واکسن کووید ۱۹ جایگزین واکسن آنفلوانزا نیست و فاصله ۱۴ روزه بین تزریق دو دز واکسن توصیه می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *