به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۳:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : ۳۰۱۶۸۸

سرزمینی که در آستانه ناپدید شدن است!

سرزمینی که در آستانه ناپدید شدن است!
گروه علمی:طبق تحقیقات جدید محققان، یک کشور جزیره‌ای به نام تووالو در معرض خطر ناپدید شدن است. به تازگی محققان دریافتند براثر بلایای طبیعی از جمله آتشفشان‌ها و زلزله، یک کشور جزیره‌ای به نام تووالو در معرض خطر نابودی است. طبق آنچه یکی از سایت‌ها منتشر کرده، بین استرالیا و جزایر هاوایی، یک کشور کوچک وجود دارد که به عنوان بهشت روی زمین شناخته می‌شود.

براساس گزارش‌ها کشور مذکور چهارمین کشور در میان کوچکترین کشور‌های جهان محسوب می‌شود. پیش بینی می‌شود جزیره توولو، اولین مکان از کره زمین باشد که به دلیل افزایش سطح  آب دریا  ناپدید شود. تحقیقات نشان می‌دهد افزایش سطح آب دریا و اقیانوس تا سال ۲۱۰۰ به 2 متر می‌رسد.

از آنجا که تووالو یک جزیره مرجانی است توسط بلایای طبیعی تهدید می‎شود. بر اساس نتایج یک مطالعه، تغییرات آب و هوا در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر صخره‌های مرجانی دارد. انتظار می‌رود که حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد از صخره‌های مرجانی موجود در ۲۰ سال آینده به دلیل گرم شدن اقیانوس‌ها، آب‌های اسیدی و آلودگیساکنان تووالو را در معرض تهدید دائمی قرار دهد.تووالو یک کشور جزیره‌ایی در اقیانوس آرام است که در قرن نوزدهم مستعمره انگلیس شد و در سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به دست آورد. در این کشور نظام به صورت پادشاهی بوده و ملکه الیزابت دوم، رئیس مملکت است.
برچسب ها: نابودی زمین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *