به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۳۰۱۷۵۴

روزی یک میلیاردر به شمار میلیاردرهای چین افزوده می‌شود

روزی یک میلیاردر به شمار میلیاردرهای چین افزوده می‌شود
گروه اقتصادی: تعداد میلیاردرهای چین در سال گذشته ۳۰۷ نفر افزایش یافت. موضوع بر سر واحد پول چین نیست، از میلیاردر دلاری سخن می‌رود. بر اساس آمار منتشر شده تعداد میلیاردرهای دلاری چین در یک دهه پنج برابر شده است.
اضافه شدن ۳۰۷ میلیاردر دلاری به تعداد میلیاردرهای چین در یک سال. به سخن دیگر، تقریبا هر روز یک میلیاردر به تعداد میلیاردرهای این کشور اضافه شده است.
سایت "اشپیگل آنلاین" به نقل از نشریه فوربس خبر افزایش تعداد میلیاردرهای چینی را بازتاب داده است. در این خبر آمده است که هرگاه از کسی بپرسند  نام چه کسانی در کلوب میلیاردها قرار دارد، به سرعت به یاد جف بیزوس، ایلان ماسک و بیل گیتس می‌افتد.این در حالی است که نام میلیاردرهای چینی را کمتر کسی در جهان شنیده است. به عنوان نمونه می‌توان به ژونگ شان‌شان اشاره کرد.این بازرگان چینی ۶۷ ساله به‌زودی به جمع کلوب ابرثروتمندان جهان می‌پیوندد. دارایی مالی شان‌شان بر اساس آمار منتشر شده از سوی مجله "هورون" چاپ شانگهای بیش از ۶۰ میلیارد دلار است.
ژانگ یمین را نیز نباید از یاد برد. بنیانگذار پلاتفرم ویدیویی "تیک‌تاک" با ۳۸ سال سن، ثروتی در حدود ۵۳ میلیارد دلار گرد آورده است.این گزارش در عین حال تعداد میلیاردرهای چین در حال حاضر را ۱۱۸۵ نفر اعلام کرده است. گفته می‌شود که تعداد میلیاردرهای دلاری چین طی یک بازه زمانی ده ساله پنج برابر شده است.
برچسب ها: چین