به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۳۰۱۷۷۵

راهنمای خرید لاستیک پژو 206

گروه کسب و کار: پژو 206 همانند خودروهای خانواده پراید و تیبا جزء یکی از پرمصرف ترین و البته محبوب ترین خودروهای موجود در بازار ایران می باشد که سالیان زیادی است که در بازار ایران وجود دارند. با توجه به این مسئله سایز لاستیک پژو 206 نیز جزء یکی از پرمصرف ترین لاستیکهای سواری بازار ایران می باشد.
راهنمای خرید لاستیک پژو 206
از اینرو در ادامه این مقاله قصد داریم تا به معرفی لاستیکهای مناسب پژو 206 بپردازیم تا اگر قصد خرید لاستیک دارید, اطلاعات کافی در ارتباط با سایز لاستیک پژو 206 و مشخصات فنی آن داشته باشید.
ابتدا باید بدانید, لاستیک خودرو های مختلف براساس سایز طبقه بندی می شوند و هر خودرو یک سایز لاستیک استاندارد یا فابریک در زیر خود جای می دهد. در این رابطه باید بدانید که تولیدکنندگان خودرو در کشورهای مختلف براساس وزن ماشین, سرعت ماشین و ابعاد آن اقدام به انتخاب یک لاستیک مناسب برای خودروی مورد نظر می کنند که پژو 206 نیز از این قاعده مستثنی نیست.
از اینرو سازندگان پژو 206 با توجه به وزن و سرعت و سایز پژو 206 سایز 185/65R14 را بعنوان سایز لاستیک یا به اصطلاح سایز فابریک پژو 206 انتخاب نموده اند. لازم است که بدانید که هر یک از این اعداد و حروف درج شده بعنوان سایز لاستیک بیانگر یکی از مشخصه های لاستیک مورد نظر می باشد که در زیر به معرفی هر یک از این مشخصات می پردازیم:1- 185 : این عدد بیانگر پهنای لاستیک مورد نظر برحسب میلیمتر می باشد. یعنی پهنای لاستیک پژو 18.5 سانتیمتر می باشد.
2- 65: این عدد به اصطلاح به ضریب منظر لاستیک مشهور می باشد. حاصلضرب این عدد در پهنای لاستیک ارتفاع فاق لاستیک را نشان می دهد.
3- R: این حرف لاتین بیانگر این مسئله می باشد که ساختار لاستیک از نوع رادیال می باشد و مربوط به روش ساخت لاستیک می باشد.
4- 14: عدد 14 بیانگر سایز رینگ خودروی پژو  206 برحسب واحد اینچ می باشد.
حال کافیست که در زمان خرید لاستیک برای خودروی خودتان این سایز لاستیک را به فروشنده لاستیک بگوئید تا از قیمت لاستیک پژو 206 از برندهای مختلف ایرانی و خارجی مطلع شوید.علاوه بر موارد فوق لازم است بدانید که طراحی خودروهای خانواده پژو به گونه ای می باشد, که می توانید لاستیک های پهن تر از لاستیک فابریک را نیز زیر آن بیندازید. بعنوان مثال علاوه بر سایز فابریک دو سایز 195/60R14 و 205/60R14 نیز می تواند بعنوان لاستیک جایگزین زیر پژو 206 قرار بگیرد.
حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه لزومی دارد که از سایزهای پهن تر از لاستیک فابریک در زیر خودرو استفاده کنیم. برای پاسخ به این سوال باید توجه کنید که با افزایش پهنای لاستیک تعادل خودرو در سرعتهای بالا بیشتر خواهد بود, لذا توصیه می شود که در صورتی که تردد بین شهری زیادی دارید از لاستیک های پهن تر استفاده نمائید. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشد که قیمت لاستیک پهن تر بیشتر از قیمت لاستیک فابریک می باشد.
به طور کلی اگر قصد تعویض لاستیک پژو 206 را دارید بهتر است تا موارد زیر را د نظر داشته باشید:

1- هیچ گاه از سایز لاستیک کوچکتر از لاستیک فابریک خودروی خود استفاده نکنید, این مسئله باعث آسیب به جلوبندی خودرو و کوبش خودرو می شود.
2- استفاده از سایزهای خیلی بزرگتر از سایز استاندارد نیز باعث گیر کردن لاستیک به گلگیر می شود.
3- همچنین اگر قصد تغییر سایز لاستیک خود را دارید, حتما توجه داشته باشید که هر چهار لاستیک خود را باید تعویض نمائید.
 
در پایان اگر نمی دانید که از چه برند لاستیکی استفاده کنید, می توانید از میان لاستیکهای ایرانی لاستیک بارز, لاستیک کویر تایر, لاستیک یزد تایر و یا دنا را انتخاب کنید و از میان برندهای خارجی می توان به لاستیک کومهو و رودستون اشاره نمود. همچنین از شما دعوت می کنیم که جهت مشاهده قیمت روز انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی به فروشگاه اینترنتی تهران تایر مراجعه نمائید. در فروشگاه تهران تایر علاوه بر خرید اینترنتی لاستیک, امکان مراجعه حضوری و استفاده از خدمات تعویض و بالانس نیز وجود دارد.