به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۳۰۱۸۲۸

درآمد خانوار‌ها با هزینه‌ها تناسب ندارد

درآمد خانوار‌ها با هزینه‌ها تناسب ندارد
گروه اقتصادی: رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: امروز درآمد خانوار‌ها با هزینه‌های آن‌ها تناسب ندارد و دولت باید محل مناسبی را برای افزایش حقوق در سال آینده پیش بینی کند.
 سید شمس‌الدین حسینی  با اشاره به بحث افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱ گفت: دولت باید با توجه به کسری بودجه محل مناسبی را برای افزایش حقوق در سال آینده پیش بینی کند.
وی ضمن تاکید براینکه کسری بودجه به خودی خود بد نیست بلکه دلیل و شیوه تامین کسری اهمیت دارد، افزود: یک خانواده نیز می‌تواند به دلیل داشتن درآمدی کمتر از هزینه ناشی از سرمایه‌گذاری و خرید مسکن کسری بودجه داشته باشد.وی تصریح کرد: تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دولت نقش همان سرمایه‌گذاری بر روی مسکن را دارد و ارزش این دارایی در طول سالیان آینده افزایش پیدا خواهد کرد و در این میان امکان استقراض هم وجود دارد که ایرادی ندارد.
حسینی اظهار کرد: براین اساس دلیل کسری بودجه مهم است، انتقادات به کسری بودجه در شرایط کنونی اقتصادی کشور به دلیل آن است که این کسری ناشی از فزونی هزینه‌هاست یعنی برای تامین مایحتاج روزانه نیاز به فروش دارایی داریم و این کسری بودجه ناشی از عدم مدیریت منابع و مصارف است.
نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس با بیان اینکه بحث بعدی شیوه تامین کسری بودجه است، گفت: دولت باید در شیوه تامین کسری بودجه اهتمام لازم را داشته باشد به نحوی که منجر به افزایش پایه پولی، نقدینگی و تورم نشود.
در اقتصاد دلیل کسری بودجه و شیوه تامین مالی بسیار حائز اهمیت است. هر زمان از اصلاحیه بودجه سخن به میان می‌آید یعنی اگر سقف منابع تحقق پیدا نمی‌کند و بخشی از مصارف نیز اجتناب‌ناپذیر است باید اصلاحاتی در پایه‌های درآمدی ایجاد شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: امروز باید پذیرفت درآمد خانوارهادر بسیاری از حوزه‌ها با هزینه‌های آن‌ها تناسب ندارد و اصل این کسری خانوار‌ها پذیرفتنی نیست، نکته مهم در این میان شیوه تأمین کسری است و دولت باید محل مناسبی را برای افزایش حقوق در سال آینده پیش بینی کند. 
برچسب ها: مجلس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *