به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب : ۳۰۲۳۹۴

هر دقیقه یک تصادف در پایتخت رخ می‌دهد

هر دقیقه یک تصادف در پایتخت رخ می‌دهد
گروه جامعه: معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: روزانه ۱۷۰۰ تصادف اعم از جرحی و خسارتی در تهران رخ می‌دهد.به گزارش  ایسنا، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در همایش مهندسی و ایمنی ترافیک که پیش از ظهر امروز در ستاد فاتب برگزار شد، گفت: شهر تهران جمعیتی حدود ۹ میلیون نفر دارد. در این شهر روزانه حدود ۱۷۰۰ تصادف رخ می‌دهد و به عبارتی دیگر می‌توان گفت که هر یک دقیقه یک تصادف در معابر پایتخت رخ می‌دهد.
 
وی شمار موتورسیکلت‌ها در تهران را ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار  دستگاه اعلام کرد و گفت: معادل همین تعداد نیز خودرو در تهران شماره‌گذاری شده و علاوه بر آن تعداد قابل توجهی خودرو نیز در حال تردد در معابر است که دارای پلاک شهرهای دیگر است.رازقی با بیان اینکه حدود ۶۶۰ تقاطع هوشمند در تهران داریم، گفت: مشکل اصلی ما فوتی‌های موتورسیکلت‌سواران است که باید این مشکل حل شود.
 
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تعاملات مناسب و سازنده‌ای با کمیسیون های فنی به میزان ۳۳۶ جلسه و کمیته فنی ۲۵ جلسه و ۱۴ جلسه با موضوع ساماندهی موتورسواران برگزار شده است و جلسات تخصصی و نشست های مشترک با مجموعه شهرداری و معاونین آن داشته‌ایم.وی به طرح موتوریار اشاره کرد و گفت: طرح موتوریار در این مدت بسیار اثر گذار بوده و توانسته است آمار تخلفات موتورسواران را تا حدود زیادی کاهش دهد.
برچسب ها: حوادث رانندگی