به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۶:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : ۳۰۲۶۶۱

آیا قیمت‌گذاری لوازم خانگی شفاف می‌شود؟

آیا قیمت‌گذاری لوازم خانگی شفاف می‌شود؟
گروه اقتصادی: رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت که در جلسه روز گذشته تولیدکنندگان و توزیع کنندگان لوازم خانگی با معاون اول رئیس جمهوری، توزیع کنندگان درخواست کردند شرکت‌های تولیدی لیست سه ستونه قیمت شامل قیمت درب کارخانه، عمده فروشی و قیمت مصرف کننده را اعلام کنند.
 
به گزارش ایسنا،اکبر پازوکی درباره جزئیات جلسه روز گذشته فعالان حوزه لوازم خانگی با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و معاون اول رئیس جمهوری گفت: همچنین درخواست ما این است که این لیست برای تایید به سازمان حمایت ارائه و سپس در سامانه ۱۲۴ ثبت شود و شرکت‌ها موظف شوند لیست قیمت را به اتحادیه و بنکداران ارائه کنند.

وی افزود: علت خواست یاد شده این است که در صورت شکایت از گرانفروشی امکان پاسخ دادن باشد. اگر تغییر قیمتی صورت گیرد که تولیدکننده در آن دخیل باشد بتوانیم از تولیدکننده حمایت کنیم و اگر افزایش قیمت توزیع کننده را زیر سوال ببرد می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به موافقت برخی تولیدکنندگان با این پیشنهاد، در پاسخ به اینکه آیا مقرر شده تولیدکنندگان قیمت کالا را روی محصول درج کنند؟ تصریح کرد: وقتی قیمت لیست سه ستونه قیمت ارائه شود، دیگر فرقی ندارد قیمت روی محصول درج شود یا نه. چراکه قیمت‌ها در دسترس عموم قرار خواهد داشت. اتفاقا درج قیمت روی کالا اتفاق خوبی خواهد بود که همه این موارد به تصمیم سازمان حمایت بستگی دارد.

پازوکی با بیان اینکه در این جلسه دغدغه و مشکلات تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مطرح شد، تصریح کرد: فروشندگان همیشه نوک پیکان در موضوعات مختلف از جمله گرانفروشی، قاچاق و احتکار متهم هستند، تصریح کرد: در این جلسه تاکید کردیم که توزیع کنندگان نباید متهم به این تخلفات باشند. متولی قاچاق و قیمت گذاری مشخص است و متولی تولید کالا نیز کارخانه است.

همچنین به گفته وی در این جلسه تاکید شده که فروشگاه داری کار توزیع کنندگان است که برای آن مالیات هم پرداخت می‌کنند. پس تولیدکنندگان نباید فروشگاه اختصاصی یا زنجیره‌ای راه‌اندازی کنند. البته شرکت‌ها می‌توانند برند شاپ دایر کنند و کالای خود را در معرض بازدید مردم قرار دهند.
برچسب ها: لوازم خانگی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *