کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

باز هم تساوی اینبار در روز غیبت سرمربیان؛

گل‌گهر 1 نساجی 1؛ ضربات سر تعیین کننده شدند

10 آبان 1400 ساعت 21:03

گروه ورزشی: دو تیم گل‌گهرسیرجان و نساجی مازندران در یک مسابقه فیزیکی و درگیرانه به تساوی یک بر یک دست یافتند.


 با توجه به دو بازی ابتدایی گل گهر و نساجی مازندران قابل پیش بینی بود که دو تیم با شرایط خوبی به هفته سوم رسیده اند  و شاگردان امیرقلعه نویی برای حفظ رکورد صد در صد پیروزی کار بسیار سختی را پیش رو دارند. با این حال در نیمه اول تیم فوتبال گل گهر توانست نمایش بهتری از میهمان خود داشته باشد و با ضربه سر یونس شاکری هم در دقیقه 18 به گل رسید و زمینه ساز مهم ترین اتفاق بازی شد که در دقیقه 26 رقم خورد و ساکت الهامی که معتقد بود داور در دقیقه 24 باید پنالتی اعلام می کرده، از زمین مسابقه با کارت قرمز بنیادی فر اخراج شد. با روندی که بازی پیدا کرده بود، می شد حدس زد که درنیمه دوم شاهد بازی درگیرانه تری خواهیم بود و همین اتفاق هم رخ داد و کارت های زیادی از جیب بنیادی فر خارج شد، اما در شرایطی که گل گهر نیمه دوم را خوب آغاز کرده بود و می توانست حتی گل دوم را هم به ثمر برساند با ضربه سر حسن نجفی که چند دقیقه قبل تر هم موقعیت مشابهی را به دست آورده بود، گل تساوی را دریافت کرد. در ادامه این مسابقه گل گهر که به دنبال هر سه امتیاز بازی بود، تلاش زیادی برای رسیدن به گل داشت و نساجی مازندران هم به دنبال استفاده از ضدحملات بود که برنامه های دو تیم حاصلی در برنداشت و بازی با تساوی یک بر یک تمام شد. با این نتیجه گل گهر 7 امتیازی شد و به رتبه سوم رفت و نساجی مازندران با 4 امتیاز مانند سال گذشته دست خالی سیرجان را ترک نکرد و یک امتیاز مهم را از امیرقلعه نویی و تیمش گرفت.
 
با گزارش زنده این مسابقه همراه ورزش سه باشید.
گل گهر سیرجان – نساجی مازندران؛ دوشنبه دهم آبان ماه؛ ورزشگاه قاسم سلیمانی؛ بدون تماشاگر
تیم داوری: موعود بنیادی فرد، هادی طوسی،نجف پناهی  مسعود حقیقی.
ناظر: اسماعیل صفیری
 

 
ترکیب گل‌گهرسیرجان

سرمربی: امیرقلعه نویی
 

 
ترکیب نساجی مازندران سرمربی: ساکت الهامی
 

 
کارت زرد
 
آرمین سهرابیان(22) رضا شکاری(35) میلاد زکی‌پور(73) علیرضا علیزاده(75) از گل‌گهرسیرجان
اکبر صادقی(38) کریم اسلامی(79) از نساجی مازندران
 
شرح گل
گل گهر سیرجان ( 1-0): ارسال بسیار خوب و دقیق نوید عاشوی در دقیقه 18 در محوطه شش قدم به یوسن شاکری رسید و این مهاجم هم با یک ضربه سر تماشایی دروازه علیرضا حقیقی را باز کرد.
 


نساجی مازندران  ( 1-1): ارسال دقیق بازیکن نساجی روی سر حسن نجفی فرود آمد و او هم با یک ضربه سر دقیق توپ را به گوشه دروازه محسن فروزان فرستاد.
 
لحظات حساس:
 
دقیقه 4: ارسال خطرناک تیکدری از بالای سر یونس شاکری از سمت دیگر زمین به اوت رفت.
دقیقه 29: ضربه حامد شیری با فاصله کم از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 43: ضربه پورعلی با واکنش علیرضا حقیقی به صورت درازکش به جایی نرسید و در اختیار گلر نساجی مازندران قرار گرفت.
دقیقه 45: ضربه سعید صادقی با واکنش بسیار خوب حقیقی به کرنر فرستاده شد و روی ضربه کرنر هم امین پورعلی به توپ با سر ضربه زد که باز هم حقیقی با جایگیری خوب توپ را به آغوش کشید و داور بلافاصله سوت پایان بازی را به صدا درآورد.
دقیقه 61: ضربه سر یونس شاکری با اختلاف کمی راهی اوت شد
دقیقه 66: حسن نجفی روی پاس در عرض و رو به جلوی کریم اسلامی می توانست دروازه گل گهر را باز کند ولی ضربه او بی دقت بود و راهی به چارچوب پیدا نکرد.
دقیقه 67: ضربه یونس شاکری از پشت محوطه جریمه زده شد ولی حقیقی درازکش توپ را به آغوش کشید.
دقیقه 69: ضربه فرشید باقری که بسیار خطرناک زده شد، در میانه راه به حامد شیری برخورد کرد و به کرنر رفت.
دقیقه 80: ضربه سعید صادقی روی یک ضربه ایستگاهی پس از برخورد به مدافعین نساجی مازندران راهی کرنر شد.
دقیقه 80: آرمین سهرابیان موقعیتی بسیار خوب در محوطه جریمه داشت که ضربه او با واکنش بسیار خوب حقیقی به تور دروازه نرسید.
 
 
شرح بازی
در نیمه اول مسابقه و به خصوص در 15 دقیقه ابتدایی شاهد تلاش نافرجام دو تیم برای به دست آوردن مالکیت بودیم ولی از دقیقه 15 به بعد بود که گل گهر توانست نمایش بهتری داشته باشد و خیلی زود هم در دقیقه 18 به گل رسید. پس از این گل هم حملات گل گهر ادامه داشت و هم نساجی برای زدن گل تلاش کرد اما مهم ترین اتفاق بازی پیش از دقیقه 30 رقم خورد و ساکت الهامی به دلیل اعتراض به تصمیم داور مسابقه از زمین اخراج شد. در نیمه دوم گل گهر شروع بهتری داشت ولی نتوانست از موقعیت هایش استفاده کند تا تیم فوتبال نساجی مازندران که به دنبال گل تساوی بود، بتواند از موقعیت هایی که ایجاد کرد گل بسازد و بازی را در دقیقه 71 به تساوی کشاند. مهم ترین موقعیت بازی پس از این گل، ضربه آرمین سهرابیان بود که با واکنش خوب حقیقی دفع شد. پس از گل تساوی نساجی، گل گهر تیم برتر میدان بود و به نظر می رسد نساجی مازندران به یک امتیاز هم رضایت دارد.
 
 
اتفاق ویژه
ساکت الهامی که در دیدار نهایی جام حذفی در قامت سرمربی تراکتور مقابل استقلال با کارت قرمز بنیادی فر از زمین مسابقه اخراج شده بود، در دیدار برابر گل گهر بار دیگر در حالی با اعتراض و دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد که باز هم بنیادی فر داور مسابقه بود.
 
بهترین بازیکن زمین
یونس شاکری تا زمانی که در بازی حضور داشت، مهره ای خطرناک به شمار می رفت ولی در دقایق پایانی مصدوم شد و نتوانست به حضورش ادامه دهد.
 
حاشیه:
 
* در همان دقایق ابتدایی بازی شاهد درگیری علیرضا علیزاده و ایوب کلانتری بازیکنان میانی دو تیم بودیم.
*گل گهر فصل گذشته در دیدار رفت که مجید جلالی سرمربی نساجی مازندران بود موفق به شکست این تیم شد و در دیدار برگشت تساوی 2 بر 2 بر بازی حاکم شد.
*علیرضا حقیقی فصل گذشته دروازه بان اول تیم گل گهر بود و پس از اینکه از این تیم جدا شد، حالا انگیزه های زیادی برای نشان دادن توانایی هایش دارد.
* در دقیقه 23 بازیکنان نساجی مازندران اعتقاد به خطای هند بازیکن گل گهر در محوطه جریمه داشتند، اما مرور تصاویر نشان می داد که در این صحنه هیچ برخوردی میان دست بازیکن ایجاد نشدهد اتس.
*ساکت الهامی در دقیقه 24 پس از اعتراض به تصمیم داور مسابقه با کارت زرد مواجه شدولی ادامه اعتراضات او سبب شد تا بنیادی فر تصمیم به اخراج او بگیرد.
*گل گهر که نیمه دوم را خوب آغاز کرده با ضربه تیکدری روی پاس سعید صادقی به گل رسید ولی این گل در موقعیت آفساید در دقیقه 52 به ثمر رسید.
*اعتراض کادر فنی نساجی مازندران در نیمه دوم هم ادامه دارد و اینبار سایر اعضای کادر فنی در غیاب ساکت الهامی به قضاوت بنیادی فر معترض شدند.
*بازیکنان گل گهر در نیمه دوم چندین مرتبه در تله آفساید گیری بازیکنان نساجی مازندران گیر افتاده اند. بازی به دقیقه 60 رسیده و نزدیک به 5 مرتبه بازیکنان گل گهر به خصوص در سمت راست خط دفاعی گل گهر در آفساید گیر کرده اند.
* یونس شاکری به دلیل مصدومیت نتوانست بازی را ادامه بدهد و جای خود را در دقیقه 88 به شایان مصلح داد.


کد مطلب: 302702

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/302702/گل-گهر-1-نساجی-ضربات-سر-تعیین-کننده-شدند

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir