به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۳۰۳۰۳۱

تداوم آلودگی هوای تهران

تداوم آلودگی هوای تهران
گروه جامعه: با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز(۱۲ آبان ماه) با افزایش پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.به گزارش ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۱۲ آبان ماه) همزمان با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.
 
 به‌تدریج در طول روز بر تندی باد افزوده می‌شود که پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه (۱۲ آبان ماه) شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تجمع آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

با کاهش تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) همزمان با ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و احتمال بارش در طول روز به‌تدریج شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد همچنین تداوم این شرایط جوی و بارش پراکنده تا شامگاه پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) سبب خواهد شد که از غلظت ذرات معلق کاسته شود و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۹ و کیفیت هوا در محدوده ‌ناسالم برای گروه های حساس است.
برچسب ها: آلودگی هوا تهران