به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب : ۳۰۳۱۳۰

شبنم آسمان؛ بالون اسرائیل برای رصد موشک‌ها

شبنم آسمان؛ بالون اسرائیل برای رصد موشک‌ها
گروه بین الملل: وزارت جنگ اسرائیل، از آغاز نصب سامانه "ندی السماء" (شبنم آسمان) به منظور تشخیص و هشدار درباره تهدیدات پیشرو در شمال اسرائیل از جانب سوریه و لبنان خبر داد.
 این سامانه از بالونی بزرگ تشکیل شده و طی سال‌های گذشته در چارچوب همکاری اسرائیل و آمریکا توسعه یافته است و یکی از سامانه‌های بزرگ در نوع خود در جهان محسوب می‌شود.
این سامانه در چارچوب برنامه مشترک بین اداره "حوماه" در وزارت جنگ برای توسعه سلاح‌ها و آژانس آمریکایی دفاع از موشک‌ها ساخته شده و شامل زیرساخت‌های هوایی است که شرکت TCOM آمریکا آن را توسعه داده و صنایع هوایی اسرائیل آن را به سیستم‌های راداری مجهز کرده است.
در بیانیه وزارت جنگ این كشور آمده است، بالون در مکانی ویژه و اختصاص یافته در شمال اسرائیل نصب خواهد شد که شعبه مهندسی و ساخت و ساز وزارت جنگ آن را ساخته و عاملی مهم در تقویت دفاع از مرزهای اسرائیل است.
بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل اظهار کرد، موفقیت این سامانه جدید دیواری دفاعی است که اسرائیل را در برابر تهدیدات هوایی دور و نزدیک که دشمنان توسعه می‌دهند، محافظت می‌کند. از رهگذر توانمندی‌های شناسایی و تشخصی این تهدیدات و سامانه دفاعی چند لایه‌ای (رهگیری‌ موشک‌ها) برتری اسرائیل در منطقه حفظ خواهد شد و فعایت‌های عملیاتی مطلوب به منظور حفظ امنیت آن تامین می‌شود.موشه پاتئل، رئیس اداره حوماه گفت، بالون رصد هوایی در ارتفاع بالایی به پرواز درخواهد آمد و دورترین اهداف را رصد کرده و بیشترین میزان رصد تهدیدات پیشرو از طرف‌های مختلف را فراهم می‌سازد.عمیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل نیز افزود: سامانه شبنم آسمان مولفه‌ای مهم در تقویت دفاع از مرزهای اسرائیل در برابر تهدیدات مختلف و ادغام نیروها در دفاع و حمله است و از آسمان اسرائیل و حاکمیت آن دفاع می‌کند.

 
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *