به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ ساعت ۰۲:۱۸
کد مطلب : ۳۰۳۲۰۳

عربستان؛ تلاش برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

عربستان؛ تلاش برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل
گروه بین‌الملل: گروهی از شخصیت‌های سرشناس یهودی در آمریکا در سفر اخیر خود به عربستان سعودی از جمله با دست‌کم شش وزیر در ریاض دیدار کردند. یکی از آنها می‌گوید توان نظامی اسرائیل برای مقابله با دشمن مشترک ایران برای عربستان چشمگیر است.
سایت آلمانی "شبکه اسرائیل" (israelnetz) در گزارشی از سفر گروهی از شخصیت‌های سرشناس یهودی آمریکا به عربستان سعودی خبر داده که اخیرا صورت گرفته است. در این گزارش آمده که این شخصیت‌های سرشناس نهادهای یهودی در سفر خود به عربستان دست‌کم شش وزیر دولت این کشور دیدار و گفت‌وگو داشته‌اند. یکی از این شخصیت‌های یهودی فیل روزن، تاجر آمریکایی-یهودی است. او در پی این دیدارها به روزنامه "یدیعوت آخرونوت" گفته است: «سعودی‌ها مردم کشورشان را برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل آماده می‌کنند.» فیل روزن می‌افزاید که توانمندی‌های نظامی اسرائیل برای سعودی‌ها بسیار چشمگیر است، به ویژه آنجا که هر دو کشور در برابر دشمن مشترک ایران قرار دارند. این سفر و دیدارها در حالی انجام شده است که عربستان سعودی در موضع‌گیری‌های رسمی خود بارها اعلام کرده که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل نیست.
 
برچسب ها: اسرائیل و اعراب
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *