به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ساعت ۰۰:۵۳
کد مطلب : ۳۰۴۰۷۴

قانون جدید: هر مربی نهایتا 2 تیم در یک فصل

گروه ورزشی: با اعلام محمودزاده، هر مربی نهایتا می تواند در یک فصل، هدایت 2 تیم را برعهده بگیرد.
قانون جدید: هر مربی نهایتا 2 تیم در یک فصل
 در حالیکه هنوز 4 هفته از رقابت های لیگ برتر می گذرد، 3 تغییر روی نیمکت تیم ها انجام شده است. پدیده نخستین تیم لیگ بیست و یکم بود که در اقدامی عجیب و غیرمنتظره سرمربی خودش را تغییر داد. بعد از آن‌که پدیده هفته اول را با تساوی به پایان برد و برای بازی دوم به رفسنجان سفر نکرد، رضا مهاجری از سمت خود به شکلی جنجالی و پر سر و صدا برکنار شد و اکبر میثاقیان به عنوان جایگزین او معرفی شد.
دومین تغییر نیز در تبریز رخ داد. جایی که فیروز کریمی پس از شکست تراکتور برابر پیکان از این تیم جدا شد و تاکنون نیز جانشین او مشخص نشده است. سومین جابجایی نیز در اهواز بود. جایی که عبدالله ویسی از هدایت فولاد کنار گذاشته شد و جواد نکونام پس از دوری کوتاه و چند ماه به این تیم بازگشت تا یک بار دیگر هدایت نماینده خوزستان را برعهده بگیرد.
این جابجایی ها باعث بروز شایعاتی در رسانه ها شده بود. عده ای عنوان کرده بودند که طبق قانون جدیدی که سازمان لیگ وضع کرده، هر سرمربی در طول یک فصل تنها قادر به حضور بر روی نیمکت یک تیم لیگ برتری است و بدین ترتیب ویسی، کریمی و مهاجری بایستی در لیگ دسته یک مربیگری کنند و حق حضور در لیگ برتر از آنها سلب شده است. مسئله ای که از سوی محمود زاده تکذیب شد. 
فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات لیگ‌برتر ایران در گفتگو با برنامه شب های فوتبالی، این موضوع را تکذیب کرد. او گفت: قانون به این صورت نیست. زمانی که یک مربی از طریق استعفا یا قطع همکاری از تیمی جدا می شود، این قانون از طریق روح قانون و فیرپلی سازگار نیست.
وی ادامه داد: طبق قانون، یک مربی نمی تواند در یک فصل در بیش از 2 باشگاه مربیگری کند. اگر مربی در یک باشگاه دچار مشکل شد و قطع همکاری کرد یا با باشگاه مذکور به تفاهم نرسد، می تواند به تیم دیگری برود. بحث 2 باشگاه مطرح است و مربی نمی تواند در طول یک فصل روی نیمکت بیش از 2 باشگاه بنشیند.
برچسب ها: لیگ برتر فوتبال