به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۴:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب : ۳۰۴۱۸۳

این بازیکن برزیلی پیشنهاد استقلال را رد کرد

گروه ورزشی: چند رسانه برزیلی مدعی شدند که ژان کارلوس ویسنته هافبک تهاجمی باشگاه نائوچیکو برزیل پیشنهاد استقلال را برای حضور در ایران رد کرده است.
این بازیکن برزیلی پیشنهاد استقلال را رد کرد
از مدت ها پیش اعلام شد که باشگاه استقلال به دنبال جذب 3 بازیکن خارجی است. پس از حضور کوین یامگا و رودی ژستد در جمع شاگردان مجیدی، آبی ها به دنبال یک هافبک بازیساز و تهاجمی برای تقویت خط میانی خودشان بودند و گویا در این راه نیز مذاکراتی را با گزینه های مختلفی انجام داده بودند که در نهایت بی نتیجه بوده است.
 
حالا خبر می رسد که ژان کارلوس ویسنته هافبک تهاجمی باشگاه نائوچیکو در سری بی برزیل هدف اصلی استقلال برای حضور در خط میانی این تیم بوده است. وب سایت ne45 برزیل نوشته است: ژان کارلوس پیشنهادی از ایران را دریافت می‌کند، اما پیشنهاد ارائه شده خوشایند باشگاه و بازیکن نیست. این بازیکن در این سه سال بهترین عملکرد خود را با پیراهن نائوچیکو پشت سر گذاشت که توجه سایر باشگاه ها را به خود جلب کرده است. بازیکن شماره 10 نائوچیکو از ایران پیشنهادی از استقلال دریافت کرد، اما ارزش این قرارداد نه باشگاه را راضی کرد و نه این بازیکن را. این اطلاعات ابتدا توسط خبرنگار پائولو دی تارسو از رادیو ترانس آمیریکا فاش شد و توسط وب سایت NE45 نیز مورد تایید قرار گرفت.
 

 
یکی از مدیران باشگاه در این زمینه گفت: «این پیشنهاد وجود دارد، اما مورد پسند ما نیست چرا که هنوز این پیشنهاد را دوست نداریم. ما ترجیح دادیم در مورد ارزش ها صحبت نکنیم، اما هنوز چیزی که در این پیشنهاد ژان را تحت تاثیر قرار دهد، وجود ندارد.» خود این بازیکن در مصاحبه‌هایش قبلاً گفته بود که بهترین لحظات دوران حرفه‌ای خود را در سال 2021 و در آلویروبرو (لقب تیم نائوچیکو) تجربه می‌کند و از فرصت و محبتی که در باشگاه دریافت می‌کند سپاسگزار بوده است. ژان تا سال 2024 با نائوچیکو قرارداد دارد و این قرارداد در اوایل سپتامبر تمدید شد. او در فصل جاری و در 42 بازی، 13 گل زده و 13 پاس گل داده و موثرترین بازیکن در سری B است. 
وب سایت esportesdp برزیل نیز با انتشار این خبر از پپیشنهاد استقلال به ژان کارلوس خبر داد و نوشت: ژان کارلوس که در نائوچیکو درخشش هایش را به نمایش گذاشته است، از ایران پیشنهادی از استقلال دریافت می کند. این بازیکن پیشنهاد باشگاهی که صدرنشین لیگ ایران است را رد کرد. بهترین بازیکن فصل نائوچیکو و بهترین گلزن این تیم در سری B، با گل ها و پاس گل هایش توجه تیم های مختلف را به خود جلب کرده است. این هافبک از ایران پیشنهادی از سوی استقلال دریافت کرد که نیلسون مورا مدیر برنامه این ورزشکار پیشنهاد این تیم ایرانی را به وب سایت Sports DP تایید کرد، اما اظهار داشت که این ورزشکار علاقه ای به مذاکره ندارد. این مدیر برنامه ترجیح داد تا جزئیاتی از ارزش این پیشنهاد را فاش نکند.
 

 
رسانه giro.matanorte برزیل نیز این خبر را پوشش داد و نوشت: برای دومین بار در فصل 2021 است که پیشنهادی از خارج از کشور برای ژان کارلوس هافبک 29 ساله نائوچیکو می رسد. حالا ایرانی ها در استقلال، صدرنشین فعلی مسابقات داخلی، پیشنهادی را به نائوچیکو ارسال کردند تا بتوانند روی این بازیکن حساب کنند. این یک قرارداد قرضی اولیه برای یک فصل به مبلغ 1 میلیون رئال برزیل (5 میلیارد تومان) با امکان بند دائمی کردن قرارداد در پایان فصل است. 
 

 
استقلال اگر بخواهد از حق خرید این بازیکن استفاده کند، می بایست 700 هزار رئال دیگر (3 میلیارد و 500 میلیون تومان) پرداخت کند تا این هافبک را برای همیشه در اختیار داشته باشد. این اطلاعات توسط خبرنگار پائولو دی تارسو، از رادیو ترانس آمیریکا ارائه شده است. شایان ذکر است که ژان کارلوس اخیرا قرارداد خود را با نائوچیکو تا پایان سال 2024 تمدید کرده که حق فسخ قرارداد او حدود 3 میلیون یورو است. اوایل امسال، ژان کارلوس پیشنهادی از باشگاه ریگا لتونی دریافت کرده بود. با این حال، یک و نیم میلیون رئال (واحد پول برزیل) پیشنهادی توسط باشگاه اروپایی و قرارداد سه ساله، باعث خوشحالی بازیکن شد، اما هیئت مدیره نائوچیکو این پیشنهاد را رد کرد. در آن زمان، باشگاه معتقد بود مبلغ پیشنهادی پایین است.
 

 
ژان کارلوس ویسنته 29 سال سن دارد و قبلا در تیم هایی نظیر گویاس، سائوپائولو، پالمیراس و کوریتیبا عضو بوده ولی تمام دوران حرفه ای خود را در سری بی، دومین سطح از فوتبال برزیل گذرانده است. پست او هافبک تهاجمی است و در فصل جاری در 42 بازی 13 گل زده و 13 پاس گل نیز داده است. این بازیکن در فصل گذشته نیز در 39 مسابقه 10 گل به ثمر رساند و 4 پاس گل داد. با توجه به پایان بازار نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران، استقلال دیگر قادر به جذب این بازیکن نیست مگر اینکه در زمستان برای جذب او یک بار دیگر اقدام کند.