به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۳۰۴۳۵۵

تازه‌ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های کرونا

تازه‌ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های کرونا
گروه جامعه: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۲۵۱ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۵۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۰ هزار و ۷۴۵ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۷ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۵۲۸ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۷.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۷۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۹ هزار و هند با بیش از ۴۶۱ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۷,۵۳۶,۵۳۶ ۷۷۸,۳۱۶
۲ هند ۳۴,۳۸۶,۷۸۶ ۴۶۱,۸۲۷
۳ برزیل ۲۱,۸۹۷,۰۲۵ ۶۰۹,۸۱۶
۴ انگلیس ۹,۳۶۶,۶۷۶ ۱۴۲,۱۲۴
۵ روسیه ۸,۸۷۳,۶۵۵ ۲۴۹,۲۱۵
۶ ترکیه ۸,۲۸۸,۱۶۵ ۷۲,۵۱۰
۷ فرانسه ۷,۲۳۲,۱۵۷ ۱۱۸,۰۲۳
۸ ایران ۶,۰۰۴,۴۶۰ ۱۲۷,۵۵۱
۹ آرژانتین ۵,۲۹۹,۴۱۸ ۱۱۶,۱۶۵
۱۰ اسپانیا ۵,۰۳۲,۰۵۶ ۸۷,۵۵۸
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۴۹ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۷۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و چهار هزار و ۴۶۰ ابتلا و ۱۲۷ هزار و ۵۵۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.