به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۰:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : ۳۰۴۶۰۳

عصر جدید در روابط پاریس و واشنگتن

عصر جدید در روابط  پاریس و واشنگتن
گروه بین الملل:دو ماه پس از بحران زیردریایی‌های استرالیا، امانوئل ماکرون و کامالا هریس همکاری بین فرانسه و ایالات متحده را "مهم" ارزیابی کردند که نشان دهنده درک قوی بین دو کشور است.
معاون رئیس جمهور آمریکا برای فرونشاندن خشم فرانسوی‌ها پس از ماجرای زیردریایی‌های استرالیایی، سفر خود را در پاریس آغاز کرد.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا در پاریس استقبال کرد. آنها برهمکاری "مهم" بین فرانسه و ایالات متحده در مواجهه با "آغاز عصر جدید" تاکید کردند.کامالا هریس پنج روز در پایتخت فرانسه خواهد ماند. ماکرون اعلام کرد : ما چند روز پیش با رئیس جمهور بایدن دیداری پربار در رم داشتیم که راه را برای هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های آینده نشان داد.کامالا هریس گفت : ما دیدگاه مشترکی  در رابطه با آغاز عصر جدیدی که سرشار از چالش ها و همچنین فرصت هاست، داریم. زمانی که فرانسه و ایالات متحده در گذشته با هم کار کرده‌اند، به لطف ارزش‌ها و اولویت‌های مشترک، همیشه بسیار موفق بوده‌اند.استرالیا در ماه سپتامبر یک قرارداد با گروه دریایی فرانسه را لغو کرد و به جای آن تصمیم گرفت حداقل ۱۲ زیردریایی هسته‌ای در مشارکت با ایالات متحده و انگلیس بسازد. این پیمان جدید موسوم به آکوس، اینطور برنامه‌ریزی شد که برای اولین بار زیر دریایی‌هایی با توان هسته‌ای در اختیار استرالیا قرار دهد.

 
برچسب ها: فرانسه