به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۲۰:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۳۰۵۵۳۹

تصویب تحریم‌های جدید علیه بلاروس

تصویب  تحریم‌های جدید علیه بلاروس
گروه بین الملل: اتحادیه اروپا در واکنش به بحران پناهجویی پنجمین بسته تحریمی علیه رژیم بلاروس را به تصویب رساند. این تحریم‌ها متوجه شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی است که در نقل و انتقال پناهجویان به مرزهای اروپا نقش داشته‌اند.
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  اعلام کرد که پنجمین بسته تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بلاروس، به دلیل بحران پناهجویی، به تصویب رسیده است. او گفت که شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی که در نقل و انتقال پناهجویان نقش داشته‌اند، هدف این اقدامات تنبیهی قرار گرفته‌اند.
هم‌اکنون حدود ۳۵۰۰ پناهجو در پشت مرزهای مشترک بلاروس و لهستان در سرمای زیر صفر تجمع کرده‌اند. ارتش لهستان هزاران سرباز به این منطقه مرزی فرستاده است تا با وجود سیم‌های خاردار مانع از ورود پناهجویان به این سوی مرز شود.اتحادیه اروپا رهبری بلاروس حول الکساندر لوکاشنکو را متهم می‌کند که در تلافی تحریم‌های اروپا، به طور هدفمند اجازه پرواز پناهجویان از سوریه و عراق به مقصد مینسک فراهم ساخته و آن‌ها را به منطقه مرزی لهستان منتقل کرده است تا در سطح اتحادیه اروپا بحران و بی‌ثباتی ایجاد کند.
در پی اعلام تحریم علیه بلاروس، بلافاصله شرکت هواپیمایی ترکیه‌ای "ترکیش ایرلاینز" اعلام کرد از این پس پناهجویان را به بلاروس منتقل نخواهد کرد.
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در این زمینه گفت که هم‌اکنون کار روی تکمیل فهرستی از اشخاص حقیقی و حقوقی که مورد تحریم قرار خواهند گرفت، در جریان است و نام آن‌ها در روزهای آتی اعلام خواهد شد.مقامات عراق اعلام کردند اولین پرواز این کشور برای بازگرداندن پناهجویان آواره در مرز بلاروس و لهستان به عراق انجام می‌شود. به گفته سخنگوی وزارت خارجه عراق، این پناهجویان می‌توانند  به طور داوطلبانه با این پرواز به کشورشان بازگردند.
احمد الصحاف  گفت، در حال حاضر مسئولان عراقی ۵۷۱ نفر را که می‌خواهند به این کشور بازگردند در مرزهای بلاروس ثبت نام کرده‌اند.

 
برچسب ها: بلاروس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *