به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۳۰۵۶۱۰

۹۰ درصد دانش‌آموزان واکسینه شدند

۹۰ درصد دانش‌آموزان  واکسینه شدند
گروه جامعه: سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق جدیدترین آمار وزارتخانه تا ۱۵ آبان ۹۰.۱۹ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.به گزارش  ایرنا، شروع واکسیناسیون کرونای دانش‌آموزان برای بازگشایی مدارس و حفظ سلامتی و به ایمنی رسیدن قشر فعال در عرصه تعلیم و تربیت از اوایل مهر در پایگاه‌های جامع سلامت وزارت بهداشت و از ۱۵ مهر ۱۴۰۰ به صورت رسمی آغاز شد.
 
اینکه حدود یک ماه از آغاز واکسیناسیون، ۹۰ درصد دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کردند جای امیدواری است چون هم نشان می‌دهد دانش‌آموزان برای سلامتی خود اهمیت قائل هستند و هم از آموزش غیرحضوری و مدرسه آنلاین خسته شده‌اند و تمایل زیادی برای بازگشایی مدارس دارند.

البته در این میان والدین دانش‌آموزان نیز نقش مهمی در واکسیناسیون فرزندان خود داشتند. چون حفظ سلامتی آنها و ایمنی در برابر ویروس کشنده کرونا برای آنها نیز دارای اهمیت خاصی بود. چون طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش واکسیناسیون آنها اختیاری و با اجازه والدین صورت می‌گیرد.به همین منظور اعظم گودرزی، سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین اقدامات برای تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان سراسر کشور گفت: تا ۱۵ آبان به عنوان جدیدترین آمار وزارتخانه برای تزریق واکسن کرونای دانش‌آموزان، تاکنون ۹۰.۱۹ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که این آمار ۵ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۵۷۶ دانش‌آموز را شامل می‌شود.

او تصریح کرد: همچنین ۳۵.۲۹ درصد دانش‌آموزان در این رده سنی دوز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند تا از این طریق ایمنی خود را در برابر ویروس کرونا افزایش دهند و هم زمینه سلامتی بیشتر آنها فراهم شود.گودرزی، آمار دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله برای تزریق واکسن کرونا را ۶ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: برای این دانش‌آموزان از واکسن سینوفارم استفاده شد و خوشبختانه تاکنون عوارضی برای دانش‌آموزان این رده سنی در کشور را نداشته است.

او گفت: برای حدود ۱۰ درصد دانش‌آموزان باقیمانده که تاکنون برای تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، همچنان تعدادی از پایگاه‌های تجمیعی وزارت آموزش و پرورش و مراکز جامع سلامت وزارت بهداشت فعال است تا در صورت تمایل این افراد نیز نسبت به واکسینه شدن خود اقدام کنند.

۸۵ درصد دانش‌آموزان تهرانی واکسینه شدند
براساس آمارها، استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش‌آموز در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است که تاکنون براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش کار واکسیناسیون این افراد نیز به صورت جدی در حال پیگیری است.
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: آماری که از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال شهر تهران موجود است، ۸۵.۸۱ درصد دوز اول با آمار ۴۵۴ هزار و ۴۷۲ نفر نسبت به واکسینه شدن خود اقدام کرده‌اند.
او افزود: همچنین ۳۸.۶۶ درصد از دانش‌آموزان شهر تهران تاکنون دوز دوم واکسن کرونای خود را تزریق کرده‌اند، البته تزریق دوز دوم برای همه دانش‌آموزان در حال انجام است.

براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۵۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۳۳ نفر دوز اول، ۴۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۸ نفر دوز دوم و ۴۲۱ هزار و ۳۹۹ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۹۸ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۰۰ دوز رسید.