به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۳۰۵۷۷۰

تازه‌ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های کرونا

تازه‌ترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های کرونا
گروه جامعه: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۵۵ میلیون و ۹۹ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۴۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین ۲۳۰ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۸۵۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۷۸۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۱ هزار و هند با بیش از ۴۶۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۱۶۱,۳۷۷ ۷۸۶,۲۶۸
۲ هند ۳۴,۴۶۶,۵۹۸ ۴۶۴,۱۵۳
۳ برزیل ۲۱,۹۶۵,۶۸۴ ۶۱۱,۵۲۴
۴ انگلیس ۹,۶۳۷,۱۹۰ ۱۴۳,۱۵۹
۵ روسیه ۹,۱۴۵,۹۱۲ ۲۵۷,۸۳۷
۶ ترکیه ۸,۴۵۷,۱۱۹ ۷۳,۹۷۳
۷ فرانسه ۷,۳۱۰,۶۶۴ ۱۱۸,۲۷۱
۸ ایران ۶,۰۵۱,۶۴۲ ۱۲۸,۴۰۶
۹ آرژانتین ۵,۳۰۸,۷۸۱ ۱۱۶,۲۹۴
۱۰ آلمان ۵,۱۰۸,۹۰۴ ۹۸,۶۶۰
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۵۷ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۱۹۰ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۵۱ هزار و ۶۴۲ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۴۰۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.