به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۳۰۶۰۲۵

شرط اصلی مذاکرات لغو تمامی تحریم‌هاست

شرط اصلی مذاکرات لغو تمامی تحریم‌هاست
گروه سیاسی: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با توجه به بد عهدی طرف‌های مقابل مذاکره با ایران، شرط اصلی ما برای مذاکرات لغو تمامی تحریم‌ها و عمل به تعهدات از سوی طرف‌های غربی است.
محمود عباس‌زاده مشگینی،  اظهار داشت: مطمئنا اقتدار و عزت ملت ایران در مذاکرات لغو تحریم‌ها به نحو احسن رعایت خواهد شد و پیش شرط اصلی ما برای انجام مذاکرات، عمل به تعهدات و هم‌چنین لغو تمامی تحریم‌ها از سوی طرف‌های مقابل مذاکره با ایران است.
وی افزود: به طور طبیعی باید برای مذاکرات هدفگذاری‌های لازم انجام گیرد و مطالبات ما در مذاکرات پیش‌رو کاملا مشخص، روشن و شفاف است. در مذاکرات گذشته با طرف‌های غربی، ما به تمامی تعهدات خود عمل کردیم و اما طرف‌های مقابل از اجرای تعهدات خود شانه خالی کردند و لذا در ابتدا باید تکلیف تعهدات و توافقات در مذاکرات گذشته مشخص شود.
نماینده مشكین‌شهر در مجلس  تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ما در چارچوب قوانین بین‌المللی و در قالب پروتکل‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و لذا مطالبات ما در مذاکرات پیش‌رو کاملا مشخص است.وی ادامه داد: با توجه به عدم اجرای تعهدات توسط طرف‌های غربی در مذاکرات گذشته، توافقات جدید باید ضمانت اجرایی بالایی از سوی کشورهای غربی داشته باشد. رعایت احترام و منافع متقابل لازمه مذاکره است و در صورت انجام تعهدات از سوی طرف‌های مقابل و رعایت چنین شرایطی از سوی آنها ما هیچ مشکلی برای مذاکره نداریم.
عباس‌زاده‌مشگینی در خصوص ضرورت گره نزدن معیشت مردم و اقتصاد کشور به مذاکرات تاکید کرد: کشور، در دوره جدید بر اساس توان و ظرفیت داخلی اداره می‌شود و توجه به توان داخلی برای پیشرفت و توسعه و آبادانی کشور مدنظر قرار دارد.

 
برچسب ها: مذاکرات