به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب : ۳۰۶۰۷۵

تولیدشناورضد زیردریایی توسط امارات و اسرائیل

تولیدشناورضد زیردریایی توسط امارات و اسرائیل
گروه بین الملل: امارات با اسرائیل قراردادی بسته که طبق آن دو کشور مشترکا شناورهای ضد زیردریایی بدون سرنشین برای اهداف نظامی و تجاری تولید می‌کنند.
شرکت‌های دولتی تولید سلاح در امارات و اسرائیل این قرارداد را در نمایشگاه هوایی دوبی امضا کردند. قرار است از محصول تولیدی دو کشور استفاده‌های تجاری هم بشود.امارات و اسرائیل در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا روابط دیپلماتیک برقرار کردند. این اقدام در چارچوب پیمان موسوم به "توافق ابراهیم" صورت گرفت.
 ترامپ پس از امضای این پیمان گفته بود "توافق ابراهیم" به مسلمانان جهان امکان خواهد داد به مسجد الاقصی بروند و از اماکن دینی خود در بیت‌المقدس دیدن کنند.
در روز پایانی نمایشگاه هوایی دوسالانه دبی، شرکت دفاعی ایدج در بیانیه‌ای خبر از یک "توافق راهبردی" با "صنایع هوافضای اسرائیل" برای طراحی شناورهای بدون سرنشین ضد زیردریایی که قادر به عملیات دریایی امنیتی و مین روبی هستند، خبر داد.از این شناورها می‌توان برای اهداف تجاری مانند اقیانوس نگاری، نظارت بر آلودگی آب، اکتشاف نفت و گاز، عملیات جستجو و نجات استفاده کرد.شرکت اماراتی گفته است این توافق باعث "باز شدن درهای بازارهای محلی و جهانی" به روی این شرکت خواهد شد.از زمان عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل، دو کشور ده‌ها توافق امضا کرده‌اند. 
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *