به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۳۰۶۲۹۵

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی‌های کرونا

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی‌های کرونا
گروه جامعه: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۲۵۷ میلیون و ۷ هزار و ۲۶۷ نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و ۱۵۶ هزار و ۳۹۷ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است همچنین ۲۳۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۵۷۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۸.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۲ هزار و هند با بیش از ۴۶۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۸,۵۲۱,۵۹۶ ۷۹۱,۰۹۸
۲ هند ۳۴,۴۹۹,۹۲۵ ۴۶۵,۳۴۹
۳ برزیل ۲۲,۰۰۳,۳۱۷ ۶۱۲,۴۱۱
۴ انگلیس ۹,۷۶۶,۱۵۳ ۱۴۳,۷۱۶
۵ روسیه ۹,۲۵۷,۰۶۸ ۲۶۱,۵۸۹
۶ ترکیه ۸,۵۲۷,۰۳۰ ۷۴,۶۴۶
۷ فرانسه ۷,۳۷۲,۵۴۴ ۱۱۸,۴۲۳
۸ ایران ۶,۰۶۹,۵۵۹ ۱۲۸,۷۳۴
۹ آرژانتین ۵,۳۱۳,۶۰۷ ۱۱۶,۳۶۰
۱۰ آلمان ۵,۲۹۳,۰۸۷ ۹۹,۳۹۹
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۶۱ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۱۵۳ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۶۹ هزار و ۵۵۹ ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۷۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، اوکراین و لهستان نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *