به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۰:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : ۳۰۶۳۲۷

آغاز «وضعیت قرمز» در موزه سینما

آغاز «وضعیت قرمز» در موزه سینما
گروه فرهنگی: آیین افتتاحیه مجموعه فیلم‌های کوتاه «وضعیت قرمز» عصر جمعه 28 آبان ماه با حضور جمعی از سینماگران و هنرمندان در موزه سینمای ایران برگزار شد.به گزارش ایسنا ، در این مراسم که با برگزاری جشن امضا و ثبت عکس یادگاری عوامل با هنرمندان در محوطه موزه سینما آغاز شد، جعفر صانعی مقدم، سیاوش چراغی‌پور، شادی کرم‌رودی، امیر توده‌روستا، سعید خانی، بهمن ارک، امید شمس، علی عسکری، سعید نجاتی، بهزاد عبدی، عماد خدابخش، حسین دوماری، پدرام پور امیری، محمد حمزه‌ای، کیوان ساکت‌اف، ساقی سلیمانی، حسین ریگی و ... حضور داشتند.
 
سعید کشاورز کارگردان فیلم کوتاه «دم اژدها» به نمایندگی از فیلمسازهای بسته «وضعیت قرمز» پشت تریبون رفت و ضمن معرفی دیگر فیلمسازها، در سخنانی گفت: خاستگاه فیلم کوتاه تجربه و آشنازدایی است، جایگاهی که سفارشی نیست و از جهان بینی و نگاه فیلمساز به زندگی و جامعه سرچشمه می‌گیرد. رسالت فیلم کوتاه ایجاد پرسش، بدعت و نوآوری در فرم و محتوا، شناسایی سیستم‌های بیمار جامعه، نقد و آگاهی بخشی است. سینمای کوتاه اندیشه محور است و آبشخور آن در جامعه، اساطیر، آئین‌ها و باورهای ما است.

وی تصریح کرد: مجموعه فیلم‌های کوتاه «وضعیت قرمز» بازتابی است از وضعیت کنونی و چالش‌های بخشی از جامعه و کوششی برای بیان ناگفته‌ها با کمترین لکنت ممکن. جامعه‌ای که رودی پایدار از پدیده‌های اگزوتیک در آن جاری است. از فرزند کُشی گرفته تا نخبه کُشی!کشاورز بیان کرد: چند فیلم کوتاهی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت نه صرفاً محصول زیست بلکه محصول ذهن‌های نا آرامی است که نمی‌توانند در مقابل پیرامون‌شان خاموش بمانند. امیدواریم از تماشای این فیلم‌ها لذت ببرید و زنجیره حمایت از فیلم کوتاه را قطع نکنید، چرا که سرمایه فیلم کوتاه چیزی جزء تماشاگران فرهیخته‌اش نیست.

کارگردان فیلم کوتاه «دم اژدها» در پایان از مجموعه ایران مال برای حمایت از فیلم‌های مجموعه «وضعیت قرمز»، از عوامل و تهیه کنندگان فیلم‌های کوتاه این بسته و همچنین موسسه «هنر و تجربه» که فرصت دیده شدن جریان‌های مستقل را فراهم کرده است، تشکر کرد.

سپس مجموعه فیلم‌های کوتاه «وضعیت قرمز» در سالن سینماتوگراف موزه سینمای ایران روی پرده رفت. بسته فیلم کوتاه «وضعیت قرمز» که با حمایت مجموعه «ایران مال» در سینماهای «هنر و تجربه» اکران می‌شود، متشکل از فیلم‌های کوتاه «صحنه» به نویسندگی و کارگردانی امیر مهندسیان، «سور بُز» به نویسندگی و کارگردانی سعید زمانیان، «بی‌ریختی» به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمتی، «شوفر» به نویسندگی و کارگردانی رضا نجاتی و «دم اژدها» به نویسندگی و کارگردانی سعید کشاورز است.
برچسب ها: فيلم ايراني