به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : ۳۰۶۴۶۶

اختراع شیوه درمانی سرطان با بکارگیری ویروس

اختراع شیوه درمانی سرطان با بکارگیری ویروس
گروه علمی: یک پژوهشگر مصری توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد؛ به طوری که از این ویروس‌ها برای حمله به سلول‌های سرطانی بی آنکه به سلول‌های طبیعی بدن آسیبی وارد شود، استفاده کرده است.
 
ابراهیم عیسی، پژوهشگر مصری در زمینه ایمونوتراپی در درمان سرطان از دانشگاه «ناگویا» در ژاپن گفت با همکاری شرکتی ژاپنی و با استفاده از «ویروس‌های انکولیتیک» ویروسی به نام «C-REV» ایجاد شده است. بر اساس این گزارش با وارد کردن برخی ژن‌ها برای تحریک سیستم ایمنی می‌توان سرطان پانکراس را مورد حمله قرار داد.

این محقق مصری از دانشگاه ناگویا ژاپن، گفت: سیستم ایمنی پس از آن یک حافظه ایمنی در برابر گسترش سرطان در بدن ایجاد می‌کند، بطوری که ویروس به تومور تزریق می‌شود.او گفته است توجه وی به ایمونوتراپی دردرمان سرطان از زمانی کلید خورد که در سال ۲۰۱۰ از بخش بیوشیمی دانشگاه «طنطا» مصر فارغ التحصیل شد.این محقق به تازگی نیز تحقیقی را در «محله بین المللی سرطان» در خصوص مکانیسم فعالیت «انکوویروس ها» با وجود داروی سرکوب‌کنندهٔ سیستم ایمنی در مدل آزمایشگاهی سرطان منتشر کرده است.
برچسب ها: سرطان پانکراس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *