به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ساعت ۰۰:۳۳
کد مطلب : ۳۰۶۴۸۱

برهنه کردن یک زندانی و چرخاندن او در زندان!

برهنه کردن یک زندانی و چرخاندن او در زندان!
گروه سیاسی: مسئولان زندان ساوه یک زندانی را بخاطر وارد کردن قرص به زندان برهنه کردند و مقابل سایر زندانیان چرخانده‌اند؛ اقدامی که با کرامت انسانی و حقوق اسلامی هم‌خوانی ندارد.
حجت‌الاسلام محمدسبزی، نماینده ساوه و زرندیه در گفتگو با "قانون" صحت این واقعه را تایید کرد و گفت که این اقدام درستی نبوده و حواشی ایجاد کرده‌است. این نماینده مجلس ادامه داد: با رییس دادگستری در این‌باره گفتگو داشته و او قول پیگیری و برخورد با خاطیان را داده‌است. محمدسبزی با اشاره به اینکه در زندان افراد مختلفی حضور دارند تاکید کرد: شاید زندانی مهریه یا خلافکار در زندان باشند ولی نباید برخوردهایی برخلاف کرامت انسانی با آن‌ها صورت بگیرد همانگونه که اسلام نیز به کرامت انسانی اشاره داشته است.
نماینده ساوه تاکید کرد: این اقدام زشت و غیراخلاقی بود و نباید این اتفاق می‌افتاد و اقدام نامناسب مسئولان زندان رییس کل دادگستری را هم ناراحت کرده بود. وی افزود: سال گذشته نیز سبیل بزرگان اهل حق را که برای‌شان قابل احترام است تراشیده بودند و مشکل ایجاد شده بود که با ورود به این موضوع و پیگیری مشکل را حل کردیم. سبزی گفت: قرآن می‌گوید و لقد کرمنا بنی آدم، هر انسانی از کرامت نفس برخوردار است و نباید این نوع بخوردها با آن‌ها صورت بگیرد. وی در پایان اضافه کرد: این حرکات جو روانی جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مسئولان باید با تدبیر برخورد کنند زیرا این اقدامات مناسب نیست..
برچسب ها: زندانیان