به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۱:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۳۰۶۵۸۵

پایان سبز بورس به لطف فولاد و شستا

پایان سبز بورس به لطف فولاد و شستا
گروه اقتصادی: امروز شاخص کل بورس پس از افت و خیزهای فراوان سرانجام با ۰٫۲۵ درصد رشد به یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحد رسید. بازار سهام در روز گذشته با افت ۲۷ هزار واحدی در شاخص کل مواجه بود. امروز نیز برای بورس پر افت‌وخیز بود. بازار سهام سبز آغاز شد، در میانه با افت مواجه بود و در ادامه یک خبر و یک شایعه آن را سبز کرد تا بورس آخرین روز از آبان ۱۴۰۰ را با رشد در شاخص کل به پایان برساند.
 
در این روز شاخص کل ۰٫۲۵ درصد رشد و شاخص هم‌وزن ۰٫۰۵ درصد افت داشتند. این امر نشان از پیشتازی لیدرهایی چون خودرو و شستا در بازار امروز بودند.در ساعات پایانی بازار خبرهایی از تایید افزایش سرمایه شستا که از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها پیش از این ارائه بود، منتشر شد. این خبر به سرعت برای شستا صف خرید به وجود آورد. علاوه بر این موضوع جلسه تصمیم‌گیری پیرامون قیمت‌گذاری خودرو نیز فردا برگزار می‌شود. این جلسه گروه خودرو را از ابتدای بازار امروز سبز نگه داشته است.

امروز فولاد، تاپیکو و شستا بیشترین سهم در رشد شاخص کل را داشتند. ارزش معاملات امروز نیز بیش از سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود. نکته جالب این بود که نزدیک ۴۰ درصد معاملات امروز در یک سوم پایانی بازار رقم خورد. خودرو، اداره بازارهای مالی و شیمیایی برترین گروه‌های صنعتی امروز بودند. علاوه بر این بیشترین حجم معاملات نیز برای نمادهای خبهمن، فاراکح و خگستر ثبت شد و پالایش، بورس و خبهمن نیز بیشترین ارزش معامله را ثبت کردند.
شاخص کل فرابورس نیز در این روز با رشد بیش از ۲۹ واحد در کانال ۲۰ هزار و ۱۷ واحدی قرار گرفت. کگهر بیشترین اثر منفی و آریا و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل فرابورس داشتند.

بورس فردا سبز است
جواد فلاحیان، کارشناس بازار سهام گفت: بازار سرمایه فردا را نیز تحت تاثیر برگزاری جلسه قیمت‌گذاری خودرو و با پیشتازی گروه خودرو و قطعات سبز به پایان می‌رساند. سایر نمادها در بازار نیز متاثر از رشد گروه خودرو احتمالا رشد خواهند داشت.
برچسب ها: بورس