به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۰:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب : ۳۰۶۶۱۷

شرط ادامه حضور تماشاگران در استادیوم

گروه ورزشی: مشاور پزشکی فدراسیون فوتبال گفت که اگر پروتکل ها رعایت شود، برای ادامه حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها مشکل خاصی نیست.
شرط ادامه حضور تماشاگران در استادیوم
در دیدار استقلال و نساجی بالاخره هواداران موفق شدند پس از گذشت 22 ماه، وارد استادیوم شوند. اتفاق خوبی که البته با اجرای پر ایراد مسئولین برگزار کننده مسابقات سازمان لیگ همراه بود. عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مشکلات بلیط فروشی، ازدحام شدید جمعیت و... از مشکلاتی بود که باعث تلخی حضور دوباره تماشاگران در ورزشگاه شد.
در همین رابطه امین نوروزی مشاور پزشکی فدراسیون فوتبال در گفتگو با رادیو تهران درباره حضور هواداران در دیدار استقلال و نساجی گفت: از مدت‌ها قبل پیگیر بودیم که شاهد حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها باشیم. جلساتی با وزارت بهداشت برگزار شد و به ما قول دادند که از اول آذرماه این اتفاق بیفتد. آنها کمک کردند و سازوکار این کار آماده شد تا با رعایت اصولی مثل رعایت پروتکل‌ها و شرط داشتن کارت واکسیناسیون و همچنین کنترل هوشمند، تماشاگران در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند. حضور تماشاگران در بازی استقلال و نساجی را به فال نیک می‌گیریم. همانطور که همه شاهد بودند تماشاگران خیلی خوشحال بودند و بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال با شوق خاصی به ورزشگاه آمدند.
وی ادامه داد: از طرف برگزارکنندگان ایرادهایی هم وجود داشت و با صحبت‌هایی که انجام شد قول دادند که اصول این کار رعایت شود. باید این کار را از جایی شروع می‌کردیم. در این موضوع از دنیا عقب ماندیم و همه تماشاگران در دنیا در ورزشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند. با توجه به اینکه نزدیک به 70 درصد از مردم واکسیناسیون شده‌اند، فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد به شرط اینکه پروتکل‌ها رعایت شود تا مسئولان دلگرم‌تر شوند و شاهد حضور  تعداد بیشتری از تماشاگران در ورزشگاه‌ها باشیم. همه این مواردی که گفته می‌شود به خاطر سلامت مردم است.
 

 
مشاور پزشکی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی در ارتباط است؟ عنوان کرد: همه می‌دانند که فوتبال یک ساختار جداگانه دارد ولی در بحث پزشکی تصمیمات ما با هماهنگی با وزارت بهداشت گرفته می‌شود. 
نوروزی در خصوص اینکه نگرانی از حضور تماشاگران وجود ندارد، خاطرنشان کرد: خیر، با توجه به اینکه بازی استقلال و نساجی با حضور تماشاگران انجام شد، نواقص کار دیده شد. مشکلی وجود ندارد و ان‌شاءالله در بازی‌های بعدی با همکاری با وزارت بهداشت این روند ادامه خواهد داشت. مهم سیستم هوشمند است که بتوانیم کارت‌های شناسایی واکسن افراد را کنترل کنیم. باز هم پیگیری می‌کنیم تا شاهد حضور بیشتر هواداران در ورزشگاه‌ها باشیم. 
وی در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال موافق حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها البته به شرط رعایت استانداردها است، گفت: صددرصد موافق حضور تماشاگران هستیم.