به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۰۹:۴۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : ۳۰۶۶۵۲

پای میز مذاکره می رویم، چون طلبکار هستیم

پای میز مذاکره می رویم، چون طلبکار هستیم
گروه سیاسی:یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با اشاره به دور جدید مذاکرات ایران و ۴+۱در وین گفت: مذاکره دو طرف دارد یک طرف آن جمهوری اسلامی ایران است، لذا ما هرچه بگوییم پنجاه درصد موضوع است، چون رفتار طرف مقابل دست ما نیست.
مجتبی ذوالنوری با بیان این مطلب گفت: آنچه که مسلم است این است که جمهوری اسلامی به دنبال این است که چک نسیه برجام را نقد کند، چراکه هزینه‌های آن را داده است؛ پس اگر کسانی اتهام بزنند که جمهوری اسلامی برای احیای برجام اراده‌ای ندارد این اتهام واهی و ظالمانه است. اراده ما احیای برجام است.
وی ادامه داد: ما دنبال وقت کشی و فرسایشی شدن موضوع نیستیم. فرسایشی شدن یعنی سردرگمی در حوزه اقتصاد داخلی و بلاتکلیف ماندن مردم و اقتصاد. هدف ما وقت کشی نیست اینکه ما بخواهیم اطاله دهیم و وقت را تلف کنیم ادعای درستی نیست. جمهوری اسلامی ایران به دنبال توافق با هر قیمتی نیست بلکه به دنبال توافقی است که منافع اش را تامین کند، ما مذاکره برای مذاکره نمی‌کنیم؛ بلکه مذاکره برای خروجی و نتیجه انجام می‌دهیم؛ این اراده ماست نه شرطی اضافه بر برجام مطرح کردیم و نه شرطی اضافه بر برجام را می‌پذیریم.وی اضافه کرد: در واقع ما راجع به برجام و تغییر آن مذاکره نمی‌کنیم و نمی‌پذیریم مسئله‌ای جدید به برجام اضافه شود؛ ما برای اجرای برجام مذاکره می‌کنیم مذاکره برجام از قبل صورت گرفته است و جایی برای مذاکره ندارد؛ بنابراین برای تحقق و اجرای برجام جمهوری اسلامی آمادگی دارد و ۸ آذر هم مذاکره کنندگان ما برای همین ماموریت می‌روند.
ذوالنوری در مورد اینکه تا چه اندازه خوش بین به همکاری ۴+۱هستید گفت: تا حالا از آن‌ها حسن نیت ندیدیم.وی در پاسخ به این پرسش که اگر از آن‌ها حسن نیت ندیده اید چرا هر بار پای میز مذاکره می‌روید گفت: چون متهم به این می‌شویم که جمهوری اسلامی ایران پای کار نمی‌آید که مشکل را حل کند. ما برای رفع اتهام و مطالبه حق ملت که رفع تحریم‌هاست پای میز مذاکره می‌رویم. ما طلبکار هستیم و همیشه طلبکار به دنبال طلبش می‌رود، هزینه‌های برجام را دادیم، اما سودمان را نگرفتیم به دنبال این می‌رویم که سود و سهم مان را بگیریم.
برچسب ها: برجام