کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

۱۰ درصد ترددها در کشور با سرعت غیرمجاز انجام می شود

30 آبان 1400 ساعت 18:42


گروه جامعه: مدیر کل دفتر ترافیک و ایمنی حمل و نقل سازمان راهداری از انجام ۱۰ درصد ترددها در کشور با سرعت غیر مجاز و ۱۶ درصد با فاصله غیرمجاز خبر داد. فرهاد صالحیان مدیر کل دفتر ترافیک و ایمنی حمل و نقل سازمان راهداری در مراسم گرامیداشت جانباختگان سوانح جاده ای با بیان اینکه هر روز شاهد تصادفات ناگواری در کشور هستیم، گفت: سازمان راهداری در ۱۰ سال گذشته با اعتبار ۱۳۵ میلیارد تومانی اقدام به کارهای فرهنگی و آموزشی در زمینه کاهش تصادفات جاده ای کرده بود. که این آموزش بیشتر به کاربران آسیب پذیر جاده ها شامل دانش آموزان، عابران پیاده و موتورسواران اختصاص داشت.
 

وی افزود: در این ۱۰ سال از فوت دو هزار و ۴۹۰ عابر پیاده با این آموزش ها پیشگیری شد و فوتی های عابرپیاده از ۱۵ به ۱۲ درصد کاهش یافت. همچنین از جان باختن سه هزا رو ۹۵۹ موتورسوار پیشگیری شد که از ۲۲ به ۱۶ درصد آمار فوتی های موتورسواران کاهش یافته است. تعداد فوتی های دانش آموزان نیز از ۹ به ۶ درصد رسید. به طور کلی شش هزار و ۶۰۰ نفر در ۱۰ سال اخیر از جان باختن در جاده ها کم شده است.

صالحیان تصریح کرد: سهم اتوبوس های برون شهری و ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از فوتی های تصادفات جاده ای ۰.۷ درصد است.مدیر کل دفتر ترافیک و ایمنی حمل و نقل سازمان راهداری با بیان اینکه ۶۲ درصد فوتی های تصادفات جاده ای به خاطر سرعت غیرمجاز اتفاق می افتد، گفت: باید سهم عامل انسانی از تصادفات را کاهش دهیم. در حال حاضر ۲۸ درصد فوتی های کشور عابران و موتورسواران هستند که حدود یک سوم جانباختگان سوانح می شود.

وی با بیان اینکه هزینه نصب هر متر حفاظ در جاده ها از دو به ۱۶ میلیون تومان افزایش یافته است، تأکید کرد: سهم کامیون ها از تصادفات ۱۴ درصد است.به گفته این مقام مسئول، ۱۰ درصد ترددهایی که در کشور انجام می شود سرعت غیرمجاز و ۱۶ درصد فاصله غیرمجاز دارند.

صالحیان گفت: ۹۰ درصد دوربین های جاده ها کار می کنند. تا چند سال پیش پلیس در جاده ها کمین می کردند. اعتراض کردیم چرا کمین می زنیم گفتند می خواهیم راننده دلهره داشته باشد تا قوانین را رعایت کنند.مدیر کل دفتر ترافیک و ایمنی حمل و نقل سازمان راهداری تأکید کرد: برای نصب دو هزار و ۱۰۰ دوربین جدید در جاده ها فراخوان داده ایم. بر روی سه هزار و ۳۵۳ کامیون سامانه سپهتن (سامانه کنترل ترددهای ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای) نصب کرده ایم.


کد مطلب: 306683

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/306683/۱۰-درصد-ترددها-کشور-سرعت-غیرمجاز-انجام-می-شود

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir