به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۳۰۶۸۴۱

پرسپولیس و یحیی؛ همچنان در حد قهرمانی

گروه ورزشی: مجموع آمار یحیی گل‌محمدی و پرسپولیس، همچنان متوسط امتیاز بیشتر از دو را نشان می‌دهد.
پرسپولیس و یحیی؛ همچنان در حد قهرمانی
 سرخپوشان پایتخت از 15 امتیاز این فصل تنها 8 امتیاز کسب کردند تا در میانه‌های جدول قرار بگیرند اما باوجود کسب نتایج نامطلوب، این تیم با پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان، با نرخ استاندارد قهرمانی به جمع مدعیان خواهد پیوست.
نکته جالب اینکه پرسپولیس در مجموع با هدایت یحیی گل‌محمدی، میانگین امتیاز بیشتر از 2 را دارد. این در حالی است که پرسپولیس علاوه بر لیگ بیست و یکم، در دوره دوازدهم لیگ برتر هم عملکردی پایین تر از سطح یک تیم مدعی را داشت اما با این حال عملکرد فوق العاده در لیگ نوزدهم و بیستم سبب شده تا مجممیانگین وع عملکرد قرمزها در حد تیمی قهرمان باشد.
پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی 93 بازی در مسابقات مختلف داشته که در این بین 59.14% با پیروزی به پایان رسیده که این نرخ بالایی برای یک مربی محسوب می‌شود. یحیی همچنین با کسب 193 امتیاز خود را در بین بهترین مربیان تاریخ باشگاه پرسپولیس جای داده است.
 

 

 

 
سرخپوشان با کسب 55 پیروزی و 28 تساوی 193 امتیاز را با این سرمربی به دست آورده‌اند و یحیی فرصت این را دارد تا دربی از 200 امتیاز هم بگذرد.
گلی که مهدی ترابی در بازی با مس رفسنجان به ثمر رساند نیز گل شماره 150 پرسپولیس با هدایت یحیی گل‌محمدی بود که متوسط حدود یک و نیم گل در هر بازی را نشان می‌دهد. نقطه تاریک عملکرد سرخ ها 60 گل خورده است که البته بیشترین میزان گل خورده در لیگ قهرمانان بوده است.
پرسپولی و یحیی تاکنون 3 قهرمانی، یک فینال آسیا و یک فینال جام حذفی را تجربه کرده‌اند و این بار در جستجوی دبل هت تریک هستند.