به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب : ۳۰۷۰۶۲

زلاتان: از قصد روی آسپیلیکوئتا خطا کردم

گروه ورزشی: زلاتان ابراهیموویچ، ستاره تیم ملی سوئد، می‌گوید تکلی که روی سزار آسپیلیکوئتا زده از عمد بوده است.
زلاتان: از قصد روی آسپیلیکوئتا خطا کردم
دو تیم سوئد و اسپانیا در دیداری حساس در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر به مصاف یکدیگر رفتند و در نهایت این شاگردان لوییز انریکه بودند که در این بازی به پیروزی رسیدند.
حالا این مهاجم تیم ملی سوئد مدعی شده که آسپیلیکوئتا صحبت‌هایی را خطاب به یکی از هم تیمی‌های او به زبان آورده که از نگاه این بازیکن به نوعی شایسته تنبیه فیزیکی بوده است.
پس از خطایی که زلاتان روی این بازیکن انجام داد، او علیرغم دردی که داشت توانست در زمین بماند و به مصدومیت جدی دچار نشد اما ابراهیموویچ بازی تیمش در مرحله پلی آف را از دست داد.
 

 
این ستاره میلان در گفتگو با گاردین با تایید اتفاق رخ داده گفت:« چند روز قبل در تیم ملی روی آسپیلیکوئتا تکل زدم. من این کار را از قصد انجام دادم. از گفتن آن شرمنده نیستم چون او کاری احمقانه با بازیکن تیم من انجام داد. من از بازیکنم حمایت کردم. این کاری احمقانه بود اما من باز هم انجامش می‌دهم تا او متوجه این موضوع بشود که حق انجام چنین رفتاری را ندارد! جرات انجام این کار را ندارد وگرنه نشانش خواهم داد که چه اتفاقی می‌افتد!»
زلاتان ادامه داد:« او چه حرفی می‌تواند بزند؟ این حرفی است که او خطاب به من بگوید اما این کار را با بازیکن تیم من انجام داد که هیچ کاری با او نداشت چون بیش از اندازه انسان خوبی است. این کار درستی نبود که من انجام دادم اما باز هم تکرارش می‌کنم. من همین هستم و شرمندگی از ابراز آن ندارم. از دست دادن پلی آف مهم نیست. او باید متوجه می‌شود که نباید کسی که روی زمین افتاده را عصبانی کرد. نباید به سگی که حرف نمی‌زند حمله کرد. به کسی حمله کن که کاری از دستش بربیاد.»
 

 
زلاتان همچنان در 40 سالگی الهام بخش تیم جوان است و در این بین دست از جنجال سازی هم برنمی‌دارد و هر زمان که لازم ببیند، با حریفان وارد درگیری می شود. او تایید می کند که به دلیل مصدومیت‌ها، دردهای زیادی را تحمل می کند اما تا زمانی که انگیزه داشته باشد، می خواهد به بازی کردن ادامه بدهد:" امروز صبح همه جایم درد می کرد اما تا زمانی که اهدافی دارم، تا زمانی که آدرنالین در بدنم ترشح می‌شود، ادامه می دهم. می دانم به چیز خوبی دست پیدا می کنم. به جایی می رسم که نیاز دارم برای رسیدن آن به کار کردن ادامه بدهم تا همچنان در اوج بمانم.
تا جایی که بتوانم به کار کردن ادامه می دهم. نمی خواهم وقتی بازنشسته می شوم، حسرتی داشته باشم و چند سال جلوی شما بنشینم و بگویم "می توانستم ادامه بدهم چون احساس خوبی داشتم". بهتر است همه چیز کاملا تمام شود و بگویم "دیگر نمی توانستم ادامه بدهم." اما همچنان می توانم بازی کنم و این کار را انجام می دهم."
زلاتان در مقطع اول حضورش در سری آ، با پیراهن یوونتوس و اینتر مقابل پائولو مالدینی بازی کرده بود و اکنون با پسر او، دنیل، هم‌تیمی است. او در مورد شباهت‌ها و تفاوت‌های این پدر و پسر گفت:" یکی آقای متشخص است. دیگری کسی است که اگر بخواهد کار شما را تمام کند، این کار را می کند. خوشحالم که آنها شبیه هم نیستند زیرا برای یک پسر آسان نیست که با پدرش مقایسه شود؛ به ویژه وقتی پدر چنین دوران حرفه‌ای داشت. ما به هر شکل ممکن به این پسر کمک می کند. او استعداد بزرگی است اما من به او گفته‌ام "فقط بازی خودت را انجام بده. بجنگ؛ آنوقت راه خودت را پیدا می‌کنی". خوشحالم که مقابل پدر بازی کردم و حالا کنار پسر بازای می کنم. شاید دنیل هم یک پسر داشته باشد..."