به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب : ۳۰۷۱۱۷

با تحریک کنندگان مهاجرت برخورد شود

با تحریک کنندگان مهاجرت برخورد شود
گروه سیاسی: نماینده رشت در مجلس گفت: باید با کسانی که نخبگان را به رفتن از کشور ترغیب می‌کنند برخورد لازم صورت گیرد و بلاشک این افراد خائنین به کشور هستند.
جبار کوچکی‌نژاد  با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان علمی گفت: نخبگان هر کشور نجات‌دهنده اقتصاد، مدیریت و تولید هر کشور هستند.  وی افزود: ذخیره استراتژیک هر کشور نیروی انسانی آن کشور است و سرگل نیروی انسانی هم نخبگان هستند و اگر امروز آمریکا و اروپا پیشرفتی داشته‌اند به خاطر این است که نخبگان کشورهای مختلف را جذب کرده‌اند.
  اینکه عده‌ای از افراد برای کار تحقیقات و ارتقای سطح علمی به خارج از کشور می‌روند باید زمینه لازم را فراهم کنیم تا به کشور بازگردند تا از توان و ظرفیت‌ آنها برای پیشرفت کشور استفاده شود.عده‌ای که در داخل کشور نخبگان را برای رفتن از ایران تحریک می‌کنند و با ارائه تصویری سیاه از وضعیت کشور آنها را به خروج از ایران ترغیب می‌کنند خائن به کشور و نظام هستند و هیچ اعتقاد و دلبستگی به کشورشان ندارند.
وی افزود: کسی که به کشورش خودش اعتقاد، باور و دلبستگی داشته باشد قطعاً نیروی انسانی خود را به کشورهای دیگر نمی‌فرستد و در این مسیر گام برنمی‌دارد و سعی می‌کند تا با فراهم آوردن امکانات و حداقل با نصحیت نیروی انسانی خود را حفظ کند.
نماینده رشت در مجلس  اظهار داشت: اگر کسانی ندانسته این اظهارنظر را می‌کنند و سعی دارند تا نخبگان ما را به خارج از کشور بفرستند باید هشدارهای لازم به آنها داده شود اما  اگر کسانی در این کشور اساتید و هیأت علمی هستند و از امکانات این کشور استفاده می‌کنند و علیه منافع کشور اقدام می‌کنند نخبگان را تحریک به رفتن از ایران می‌کنند بلاشک افراد خائنی هستند و باید با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

 
برچسب ها: مجلس

محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۶:۰۰
جناب آقای نماینده عزیز فکر نمیکنی خودت هم به اندازه خودت مقصر هستی (379426)
۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ۱۶:۱۶
فرموده اند: «باید با کسانی که نخبگان را به رفتن از کشور ترغیب می‌کنند برخورد لازم صورت گیرد و بلاشک این افراد خائنین به کشور هستند.» همین طور روی هوا که نمی توان حرف زد. یک بررسی کنید و ببینید بعد از تشکیل مجلس حداقلی و روی کار آمدن رئیس جمهور اقلیت مهاجرت چقدر افزایش یافته است، آن وقت هم دلیل مهاجرت را می فهمید و هم خائنان واقعی را می شناسید. (379427)